FC Bayern Monachium dołącza do platformy opartej na Ethereum

Blockchain Wiadomości

Niemiecki klub piłkarski FC Bayern Monachium, który gra w krajowej Bundeslidze,

bitbay zonda

Niemiecki klub piłkarski FC Bayern Monachium, który gra w krajowej Bundeslidze, wkracza w świat blockchaina. Chodzi o współpracę z platformą Sorare.

FC Bayern Monachium na rynku blockchaina

FC Bayern MonachiumOparta na Ethereum gra Sorare jest zarazem platformą, z którą współpracuje już ponad 100 klubów piłkarskich, w tym tak znane nazwy, jak Paris Saint-German, Juventus, PSG i Atletico Madryt.

FC Bayern Monachium już zresztą zeszłej jesieni nawiązało współpracę ze Stryking Entertainment. Celem była emisja cyfrowych kart piłkarzy, jacy grają w drużynie. Charakter kart jest kolekcjonerski, ale mogą one służyć też do gry.

Ogłaszając swoją współpracę z Sorare, FC Bayern Monachium zauważył, że na platformie jest dostępnych 20 najlepszych lig piłkarskich z całego świata. Sama platforma ma już charakter globalny.

Sorare oferuje rozgrywkę w grę karcianą, ale w wersji cyfrowej. Kolejni gracze wybierają początkowy skład e-piłkarzy w postaci 10 kart, z których każda oparta jest na blockchainie. Z nich tworzą swoją drużynę, którą będą walczyć z rywalami.

To nie koniec. Sorare oferuje również graczom możliwość kupowania i handlu kartami z limitowanej edycji, których wyższy wynik i wartość zależy od rzeczywistych wyników graczy piłkarskich w ligowych tabelach  i ich rzadkości jako cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Według Nonfungible, strony rankingowej dot. gier opartych na technologii blockchain, niewymienialność tokenów (kart) Sorare dodaje im dodatkową, dużą wartość.

Rynek cyfrowych kart partych na blockchainie

Platforma zajmuje trzecie miejsce na rynku takich miejsc w sieci z tygodniowym wolumenem obrotu około 243 000 USD. Znacznie ustępuje jednak np. Axie Infinity, która zgłasza mniej więcej trzykrotny wzrost sprzedaży na rynku „fantasy soccer”.

W niedawnym wywiadzie dla Cointelegraph Sorare nakreśliło swoją strategię ekspansji na rynek amerykański, gdzie blisko 60 milionów graczy uprawia „sporty fantasy”, czyli takie, które odbywają się w sieci. Platforma została tam niedawno oficjalnie uruchomiona.

Start biznesu w Stanach Zjednoczonych, gdzie platforma ma nadzieję przyciągnąć do siebie aż 60 milionów amerykańskich graczy z rynku fantasy sports, oznacza wielką szansę dla firmy.

Tagi
Blockchain Ethereum FC Bayern Monachium

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.