Stanley Druckenmiller: Bitcoin może być lepszy niż złoto

Bitcoin Wiadomości schiff btc

Ten rok jest niezwykłym czasem dla Bitcoina. Na rynek kryptowalut wkracza coraz więcej dużych graczy, zaś dawni malkontenci otwarcie przyznają, […]

bitbay zonda

Ten rok jest niezwykłym czasem dla Bitcoina. Na rynek kryptowalut wkracza coraz więcej dużych graczy, zaś dawni malkontenci otwarcie przyznają, że kupują BTC. Do tego grona dołącza miliarder Stanley Druckenmiller.

Stanley Druckenmiller: to czas, by kupić BTC

Udzielając wywiadu stacji CNBC, Druckenmiller przyznał, że skupuje BTC. Dodał, że nadal co prawda więcej kapitału inwestuje w złoto, ale nie ma już oporów, by inwestować w kryptowaluty. Nie sprecyzował jednak, ile posiada Bitcoinów czy altcoinów.

– Bitcoin może być klasą aktywów, która jest bardzo atrakcyjna jako środek przechowywania wartości zarówno dla milenialsów, jak i nowych inwestorów z Zachodniego Wybrzeża – powiedział znany inwestor. – Posiadam o wiele więcej złota niż Bitcoinów. Ale szczerze mówiąc, jeśli zakład dot. złota zadziała, zakład dot. bitcoina prawdopodobnie będzie działał jeszcze lepiej – dodał.

Od malkontenta po zwolennika

Druckenmiller posiada majątek warty około 4,4 miliarda USD. Przeszedł ostatecznie drogę, jaką przebyło wielu przed nim i przebędzie zapewne po nim.

Nie sądzę, żebym był neandertalczykiem – a tak mnie nazywano – kiedy powiedziałem, że nie chcę posiadać Bitcoina – powiedział rok temu.

Teraz zmienił zdanie. Mamy jednak do czynienia nie z rewolucją, a ewolucją. W 2018 r. zainwestował w stablecoina projektu Basis. Jednocześnie rok temu mówił, że BTC nigdy nie będzie środkiem wymiany na rynkach, bowiem jest to nierealne z uwagi na zmienność jego kursu.

Inni nawróceni

Druckenmiller nie jest jedynym inwestorem, który zaczynał od bycia sceptykiem, ale ostatecznie kupuje BTC.

CEO JP Morgan, Jamie Dimon, w 2017 r. nazywał BTC oszustwem. Wyśmiewał nawet ludzi, którzy skupują kryptowaluty (w tym swoją rodzoną córkę). Potem jednak zarządzany przez niego bank stworzył JPM Coina, własną cyfrową walutę do rozliczeń między bankami. W nowym raporcie wręcz doradza już swoim klientom kupowanie BTC.

W tym roku w BTC zaczęły inwestować zresztą także duże spółki z Wall Street, takie jak np. Square czy Microstrategy. Zapewne tego typu podmiotów na rynku kryptowalut będzie jeszcze więcej w 2021 r.

Tagi
altcoiny bitcoin inwestycje złoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.