Pozostałe

Neil Liversidge: rząd UK powinien zakazać kryptowalutowych transakcji

Brytyjski doradca finansowy Neil Liversidge zaapelował właśnie do rządu i parlamentu Wielkiej Brytanii, by władze szybko zakazały przeprowadzania części transakcji [...]

Data publikacji: 16 stycznia 2021

bitbay

Brytyjski doradca finansowy Neil Liversidge zaapelował właśnie do rządu i parlamentu Wielkiej Brytanii, by władze szybko zakazały przeprowadzania części transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut.

Neil Liversidge: zakażmy częściowo kryptowalut!

Liversidge to właściciel firmy z rynku doradztwa finansowego – West Riding Personal Financial Solutions. Jest też zadeklarowanym przeciwnikiem kryptowalut. Jak uważa, w UK konieczna jest „ustawa zakazująca płatności lub akceptacji kryptowalut przez firmy lub osoby fizyczne będące rezydentami Wielkiej Brytanii i wymagająca od brytyjskich organów regulacyjnych (FCA i PRA) wprowadzenia zakazu transakcji dokonywanych przez brytyjskie instytucje finansowe w kryptowalutach, takich jak Bitcoin”.

Liversidge twierdzi jednocześnie, że kryptowaluty takie jak Bitcoin nie mają żadnej wewnętrznej wartości i „mogą mieć destabilizujący wpływ na społeczeństwo i często są wykorzystywane do działalności przestępczej”. Uważa również, że wydobywanie kryptowalut jest „szkodliwe dla środowiska”.

Teraz zbiera on podpisy pod swoją petycją. Według strony internetowej rządu i parlamentu Wielkiej Brytanii termin składania petycji upływa 7 lipca 2021 r. W momencie pisania tego tekstu pod dokumentem podpisało się nieco ponad 100 osób. Mało jak na wielomilionowy kraj…

Kryptowaluty to duże zagrożenie i trzeba je zniszczyć?

W wywiadzie z 13 stycznia, jakiego udzielił on Professional Adviser, Liversidge zauważył, że ogólny zakaz dokonywania transakcji kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii pomoże z kolei w egzekwowaniu prawa i będzie ciosem zadanym przestępcom, którzy używają kryptowalut takich jak Bitcoin do nielegalnej działalności.

Liversidge powiedział również, że zakaz kryptowalut natychmiast wywołałby krach na tym rynku.

– Jeśli rząd Wielkiej Brytanii przejmie inicjatywę, zgodnie z moją petycją zakazując transakcji opartych na kryptowalutach, wywoła to reakcję łańcuchową, niszcząc kryptowaluty z dnia na dzień – powiedział.

Jego zdaniem dobrą decyzją jest to, by sprzedać teraz kryptowaluty i tym samym „znaleźć większego głupca niż ty”. Liversidge powiedział także Cointelegraphowi, że „nigdy nie posiadał i nigdy nie kupił” żadnej kryptowaluty. Nie zrobiłby tego ponoć nawet wtedy, gdyby miał na tym zarobić.

Neil Liversidge

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion