za
salwador bitcoiny

Salwador zakłada Narodowe Biuro ds. Bitcoina

2022-11-28
Bitcoin
Binance Launchpool

Rząd Salwadoru tworzy Narodowe Biuro ds. Bitcoina (National Bitcoin Office, ONBTC), które będzie nadzorować wszystkie lokalne projekty związane z cyfrowymi aktywami. Do tego ma współpracować z innymi krajami w sprawach związanych z BTC.

Narodowe Biuro ds. Bitcoina

Pomimo przedłużającej się bessy na rynku kryptowalut, władze Salwadoru wydają się być mocno zdeterminowane, by rozwijać swoją strategię dot. bitcoina. Zgodnie z niedawnym postem na LinkedIn, rząd utworzył Narodowe Biuro ds. Bitcoina, które będzie funkcjonować jako „wyspecjalizowana jednostka administracyjna, z autonomią funkcjonalną i techniczną”.

Agencja będzie miała pełną swobodę dot. zarządzania i konsultowania krajowych projektów związanych z bitcoinem oraz łączenia sił z organizacjami innych krajów w inicjatywach związanych z wiodącą cyfrową walutą.

Celem ONBTC będzie projektowanie, diagnozowanie, planowanie, programowanie, koordynowanie, monitorowanie, mierzenie, analizowanie i ocena planów, programów oraz projektów związanych z bitcoinem [ważnych] dla rozwoju gospodarczego kraju

– ogłoszono.

Dokładnie rok temu Salwador uznał bitcoina na prawny środek płatniczy. Czy eksperyment z BTC można uznać za udany?

Do tego dojdzie współpraca z różnymi ministerstwami w celu sformułowania odpowiednich przepisów dotyczących lokalnego sektora kryptowalut i stworzenia programów edukacyjnych dla Salwadorczyków.

Wszystkie instytucje publiczne współpracują z ONBTC w celu realizacji jego celów. Na przykład Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie współpracować w przypadku współpracy międzynarodowej (…)

– czytamy w poście.

Na początku poprzedniego tygodnia rząd przedstawił też projekt ustawy mający na celu uregulowanie lokalnego rynku kryptowalut poprzez utworzenie wyznaczonej do tego celu komisji.

Salwador i BTC

Warto zauważyć, że Salwador przeszedł już do historii w zeszłym roku, stając się pierwszym krajem, który uznał bitcoina za prawny środek płatniczy. Władze ogłosiły też plany stworzenia Bitcoin City i zbudowania ogromnego szpitala weterynaryjnego, wykorzystując przy tym zyski wygenerowane z inwestycji w BTC.

Najnowsze dane pokazują, że ten kraj Ameryki Środkowej posiada już aż 2381 BTC, co odpowiada prawie 40 milionom dolarów (licząc po cenach bieżących). Prezydent Nayib Bukele ujawnił do tego niedawno, że począwszy od 18 listopada jego rząd zaczyna kupować jednego bitcoina dziennie, co oznacza, że ​​do tej pory jego stan posiadania mógł wzrosnąć.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności