za
kryptozima

Nadchodzi Kryptozima! Czy znowu stracisz pieniądze? – Bitcoin Radio #66

Dzikie hossy 2021 roku chwilowo dobiegły końca. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że nadchodzi Kryptozima! Co to oznacza dla inwestorów? Czy to powtórka z 2018 roku? Czy znowu stracisz swoje pieniądze? W najnowszym Bitcoin Radio znajdziesz cenne poszlaki.

Nadchodzi Kryptozima

W najnowszym odcinku Bitcoin Radio dużo porównań aktualnej sytuacji rynkowej do tej z 2018 roku. Wtedy nie skończyło się to zbyt dobrze dla większości inwestorów. Teraz wydaje się, że zmierzamy w podobnym kierunku. W epizodzie poruszymy tematy, które po części pomogą rozwiązać tę tajemnicę:

  1. Rośnie wolumen obrotu NFT na Opensea! Dlaczego inwestorzy na nowo zakochali się w NFT, jaki może to mieć wpływ na rynek i co zwiastuje ten trend dla całego rynku?
  2. Bitcoin traci dominację jako środek płatniczy, zyskuje ETH oraz stablecoiny? Z czym jest to powiązane? Czy ma na to wpływ wzrost popularności tokenów NFT?
  3. Analitycy JP Morgan twierdzą, że dominacja ETH w swojej niszy może się niedługo zmniejszyć. Powodem ma być duża presja konkrencyjna ze strony takich projektów jak Solana, zwłaszcza w obszarze NFT. Ethereum boryka sięz wysokimi opłatami transakcyjnymi w sieci – jeśli ETH2.0 trwale nie naprawi tego problemu – pozycja projektu Buterina może być zagrożona.
  4. Wraz z rozwojem NFT popularność zyskują także gry oparte o blockchain – Play to Earn. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele korporacji próbowało nas przekonać, że Metaverse to nowy trend, który będzie wielki. Ponadto, gry mają być ich istotnym elementem. Prawda jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Ekonomista, aktor i prezenter. Związany z branżą kryptowalutową od 2017 roku. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektami kryptowalutowymi. Robi dla nich reklamy, kreacje video, content, a także doradza w kwestii strategii komunikacji. Uwielbia przeglądać środowiskowe dramy na X - najchętniej do porannej kawki i partyjki w szachy.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności