Na rynku miała miejsce ostra korekta. Bitcoin spada poniżej 45 000 USD

Bitcoin kurs bitcoina

W dniu 23 lutego Bitcoin (BTC) odnotował rekordową stratę. Presja sprzedażowa po raz pierwszy od ponad tygodnia sprowadziła rynki poniżej […]

bitbay zonda

W dniu 23 lutego Bitcoin (BTC) odnotował rekordową stratę. Presja sprzedażowa po raz pierwszy od ponad tygodnia sprowadziła rynki poniżej poziomu 47 000 USD.

Ostra korekta

W ciągu ostatnich 24 godzin rynek krypto znowu pokazał swoją wysoce zmienną naturę. Cena sztandarowej kryptowaluty spadła o ponad 12 000 USD. Większość altcoinów również przyłączyła się do południowego rajdu, a kapitalizacja rynku kryptowalut straciła ponad 260 miliardów dolarów w ciągu doby.

Mówi się, że na rynku krypto „nie ma nudnych dni”. W ciągu ostatnich 24 godzin otrzymaliśmy tego potwierdzenie. Tym razem jednak w negatywnym znaczeniu. Bitcoin dopiero co namalował swój ostatni rekord wszech czasów powyżej 58 400 USD, jednak sytuacja zmieniła się w ciągu zaledwie kilku godzin.

BTC skierował się energicznie na południe i stracił ponad 12 000 wartości. Krótko po tym ogromnym spadku, byki przejęły inicjatywę i doprowadziły kryptowalute z powrotem do poziomu 55 000 USD. Bitcoin nie był jednak w stanie utrzymać odbicia i ponownie zszedł poniżej 50 000 dolarów dotykając dna na poziomie 45 000 USD. W momencie pisania tego tekstu, główna kryptowaluta odzyskała część wartości i handluje po cenie ok. 49 000 dolarów.

Ostatecznie, kapitalizacja rynkowa BTC zmniejszyła się o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Altcoiny krawią

Jak to zwykle bywa podczas ostrej korekty, większość alternatywnych monet radzi sobie jeszcze gorzej niż ich lider. Ethereum spadło do poziomu poniżej 1400 USD. Dla przypomnienia, druga co do wielkości kryptowaluta w weekend ustanowiła nowe ATH na poziomie powyżej 2 040 dolarów.

Binance Coin, który również ostatnio podskoczył do nowych rekordowych poziomów w okolicach 350 USD, spadł poniżej 200 dolarów. Kryptowaluty z pierwszej dziesiątki, które również odnotowały spore straty to m.in. Polkadot (-8%), Cardano (-5%), Ripple (-12%), Litecoin (-15%), Chainlink (-17%).

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc korekta

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.