Masz mniej pieniędzy niż Elon Musk? Uważaj – mówi Bill Gates

Bitcoin billgates

Założyciel Microsoftu Bill Gates wydał ostrzeżenie dla niedoszłych inwestorów BTC, którzy chcą podążać za strategią inwestycyjną Elona Muska. Rozmawiając z […]

bitbay zonda

Założyciel Microsoftu Bill Gates wydał ostrzeżenie dla niedoszłych inwestorów BTC, którzy chcą podążać za strategią inwestycyjną Elona Muska. Rozmawiając z Emily Chang z Bloomberga, Gates zasugerował, że Musk ma dostęp do zaawansowanych technik zarządzania transakcjami, które nie są dostępne dla przeciętnego inwestora.

Zapytany o podatność Bitcoina na spadki cen w reakcji na zwykły tweet (niewątpliwie odniesienie do postów Elona Muska w mediach społecznościowych), Gates powiedział, że Elon Musk jest prawdopodobnie odizolowany od takich krachów rynkowych:

Elon ma tony pieniędzy i jest bardzo wyrafinowany, więc wiesz, nie martwię się, że jego Bitcoin przypadkowo pójdzie w górę lub w dół.

Niewiele ponad dwa tygodnie od ogłoszenia alokacji środków Tesli w BTC , cena pierwotnej kryptowaluty spadła o 20% – z 58 258 do poniżej 45 000 dolarów. W tym samym czasie z globalnego rynku kryptowalut wypłynęło prawie 400 miliardów dolarów.

Cena BTC i ETH za wysoka?

Co ciekawe, krach nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak sam Musk wyraził opinię, że ówczesne ceny Bitcoina i Ethereum (ETH) są „wysokie”. Niezależnie od tego, czy była to krytyka, czy próba odwrócenia uwagi od możliwego dochodzenia w sprawie oddziaływania Muska na ceny kryptowalut, w następstwie tej wiadomości pogrążył się cały ryenk.

Gates powiedział, że błędem dla przeciętnego inwestora byłoby ślepe podążanie za manią optymizmu otaczającą ruchy rynkowe Muska. Powiedział także, aby ci którzy nie są miliarderami „uważali”.

Myślę, że ludzie dają się wciągnąć w te manię, którzy mogą nie mieć tak dużo pieniędzy do stracenia. Więc nie jestem byczo nastawiony do Bitcoina, a moja ogólna myśl byłaby taka: jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, powinieneś prawdopodobnie uważać.

Według Gatesa, cyfrowe waluty niekoniecznie są złe, uważa on jedynie, że powinny być przejrzyste, odwracalne i scentralizowane. Fundacja Gatesów wykorzystała tę technologię, aby umożliwić rządom dystrybucję funduszy pomocowych wśród swoich obywateli.

Tagi
Bill Gates bitcoin Elon Musk

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.