za
Geco.one wprowadza nową usługę

Geco.one – polska, bezpieczniejsza alternatywa dla BitMEX’a

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut, rośnie zainteresowanie instrumentami pochodnymi dla cyfrowych aktywów. Doświadczeni użytkownicy bitcoina szukają nowych możliwości, które od dawna znane są na tradycyjnych rynkach finansowych. Wzrosty nie trwają wiecznie, więc warto przyjrzeć się mechanizmom, które umożliwiają zarabianie również wtedy, gdy kurs bitcoina spada. Rynek kryptowalutowych instrumentów pochodnych w minionych latach zdominowała budzącą kontrowersje platforma BitMEX – użytkownicy nie mieli wówczas dużego wyboru. Teraz sytuacja zaczęła się zmieniać, m.in. za sprawą Geco.one – nowej, tworzonej przez Polaków, giełdy kryptowalut typu margin-trading.

Geco.one – bezpieczniejsza alternatywa dla BitMEX’a

Biorąc pod uwagę kwestię bezpieczeństwa, lepszym wyborem, niż firma zarejestrowana na Seszelach, będzie podmiot, który na swoją jurysdykcję wybrał jeden z krajów UE. Pod kątem regulacji rynku kryptowalut, w Europie aktualnie przoduje Estonia. Choć rejestracja firmy w tym kraju, wymaga od właścicieli zdecydowanie większej transparentności, coraz częściej tutaj przenoszą się giełdy i podmioty związane z rynkiem cyfrowych aktywów. Firmom taki ruch przynosi większe bezpieczeństwo legislacyjne, a użytkownikom – większy spokój o przesłany depozyt. Z takiego założenia wychodzi m.in. zespół Geco.one. Oprócz rejestracji w Estonii, firma Geco One, obok spółek takich jak PZU i Orlen, zainaugurowała Polsko-Estońską Izbę Gospodarczą.

Myśląc o zyskach, pamiętaj o bezpieczeństwie

Choć blockchain nazywany jest “technologią zaufania”, on sam nie wystarczy, by właściwie zabezpieczyć środki użytkowników. Zwłaszcza w przypadku giełd, które odpowiedzialne są za depozyty użytkowników. Właśnie dlatego, Geco.one współpracuje z wykwalifikowanymi podmiotami, takimi jak BitGo, których zadaniem jest ubezpieczanie depozytów. Ponadto, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa, zdecydowana większość środków przechowywana jest na tzw. zimnych portfelach, niepodłączonych do internetu, a na samej platformie zostają tylko niezbędne środki, wykorzystywane na bieżące transakcje.

Co różni Geco.one od tradycyjnych giełd kryptowalut?

Tradycyjne giełdy kryptowalut umożliwiają zakup bitcoina i innych cyfrowych aktywów po aktualnym kursie, w zależności od dostępnych w danym momencie ofert. Zyski osiąga się wówczas, gdy kurs zakupionej kryptowaluty wzrośnie na wartości i dokonamy sprzedaży. Rynek kryptowalut, podobnie jak inne rynki, ma charakter cykliczny, więc nie możemy liczyć na to, że wzrosty będą trwały w nieskończoność. Czy w okresie spadków zarabianie na kryptowalutach jest niemożliwe? Niekoniecznie.

W odróżnieniu od giełd oferujących wyłącznie proste transakcje zakupu i sprzedaży kryptowalut po aktualnych kursie, giełdy typu margin-trading, takie jak Geco.one, dają znacznie szersze spektrum możliwości.

Jakie możliwości zarabiania daje Geco.one?

Geco.one udostępnia możliwość tradingu na następujących parach walutowych:

 1. BTC/USD
 2. ETH/USD
 3. LTC/USD
 4. XRP/USD
 5. BCH/USD
 6. ADA/USD
 7. BNB/USD
 8. DOGE/USD
 9. DOT/USD
 10. LINK/USD
 11. UNI/USD
 12. XLM/USD
 13. ATOM/USD
 14. XEM/USD
 15. EOS/USD
 16. TRON/USD

Na wszystkich 16 rynkach, użytkownicy mają możliwość handlu z dźwignią, nawet 1:100. Ponadto, użytkownicy mogą wystawiać na giełdzie 5 rodzajów zleceń: szybka transakcja, rynek, stop, limit oraz OCO (tzw. one-cancels-other). Aby dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa, twórcy dodali na platformę mechanizm ochrony przed ujemnym saldem. W momencie, kiedy rynek kryptowalut nie sprzyja trade’owaniu, użytkownicy mają do dyspozycji również inne, tradycyjne aktywa.

Ukłonem w stronę użytkowników Geco.one jest możliwość dowolnego konfigurowania interfejsu platformy. Każdy użytkownik może w prosty sposób poukładać poszczególne elementy giełdy, według indywidualnych upodobań. W porównaniu do innych platform, już na pierwszy rzut oka zobaczymy, że platforma stworzona przez polski zespół jest czytelna i intuicyjna. Zamiast poświęcać czas na szukanie potrzebnych nam funkcji, możemy po prostu zająć się trade’owaniem.

geco one bitcoin margin trading bitmex

Margin trading na rynku bitcoina i kryptowalut

Margin trading umożliwia zawieranie transakcji z większą wielkością pozycji, przy jednoczesnym określeniu wysokości zabezpieczenia, które jesteśmy gotowi zaryzykować. Kapitał, który składa się na zwiększoną wielkość pozycji jest pożyczany inwestorowi, przy czym jego pierwotny udział jest wykorzystywany jako zabezpieczenie.

Dla przykładu, Jan posiada wolne środki w BTC o wartości 10 000 USD, które zdecydował przeznaczyć na depozyt. Na tradycyjnej giełdzie, jeśli kurs BTC wzrósłby o 10%, Jan osiągnąłby zysk w wysokości 1000 USD (minus opłaty transakcyjne).

Jednakże, jeśli Jan na podstawie własnej analizy byłby pewien, że kurs bitcoina wzrośnie, mógłby dokonać również transakcji z dźwignią (lub tzw. lewarem), aby osiągnąć większy zysk. Geco.one umożliwia wykonywanie transakcji z dźwignią nawet 100x.

Powiedzmy jednak, że Jan chciałby użyć 10-krotnej dźwigni finansowej, używając swoich bitcoinów o wartości 10 000 USD jako zabezpieczenia. W tym przypadku wartość jego pozycji wyniosłaby 100 000 USD (10 000 USD x 10).

Jeśli Jan zdecydował się na zajęcie “długiej” pozycji – zakładając, że kurs BTC wzrośnie – za każdy 1 USD wzrostu ceny bitcoina, pozycja Jana przyniosłaby 10 USD zysku. Analogicznie, w przypadku spadków, pozycja Jana zmniejszyłaby się o 10 USD za każdy 1 USD spadku kursu BTC.

Podczas gdy kurs BTC porusza się w przewidywanym przez Jana kierunku, może on utrzymać swoją transakcję otwartą tak długo, jak mu się podoba. Jeśli Jan zdecyduje się zamknąć swoją długą pozycję, gdy wartość BTC/USD wzrośnie o 50%, osiągnie zysk w wysokości 50 000 USD (10 000 USD depozytu x 1,5 x dźwignia 10x).

Zasada nr. 1: Nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Każdy użytkownik giełdy z pewnością chciałby zarabiać na każdej dokonanej transakcji. Niestety, myśląc o zyskach, musimy zawsze brać pod uwagę również ryzyko utraty środków. Właśnie dlatego polecamy pamiętać o podstawowej zasadzie: “nie inwestuj więcej, niż możesz stracić”. Giełda Geco.one wdrożyła m.in. mechanizm zabezpieczający przed ujemnym depozytem, ale zawsze powinieneś realnie ocenić swoje możliwości finansowe.

Brak KYC = większy poziom prywatności i anonimowości

Depozyty na giełdzie Geco.one dokonywane są na ten moment wyłącznie w bitcoinie (BTC). W odróżnieniu od platform obsługujących depozyty w tradycyjnych walutach, w tym przypadku nie ma konieczności podawania prywatnych danych. Nie musimy więc podawać takich informacji, jak adres zamieszkania, czy danych z dowodu osobistego. Dla wielu użytkowników stanowi to niewątpliwie zaletę. Prywatność i anonimowość to fundamenty kryptowalut, których niestety próżno szukać na giełdach obsługujących waluty fiat. Weryfikacji tożsamości musimy dokonać tylko w przypadku, jeśli zdecydujemy się na zakup BTC poprzez zintegrowany na platformie widget, umożliwiający płatności kartą. Jeśli natomiast na depozyt prześlemy bitcoiny z własnego, zewnętrznego portfela, dodatkowa weryfikacja nie będzie konieczna.

Rejestracja na Geco.one

Geco.one wyróżnia się również szybkością rejestracji – zajmuje ona ok. 30 sekund i wymaga podania jedynie podstawowych danych, które będą wykorzystywane do logowania. Po potwierdzeniu rejestracji (poprzez kliknięcie w link w mailu), możemy od razu zalogować się na platformie, przesłać depozyt i rozpocząć trade’owanie.

Rejestracja na Geco.one: https://app.geco.one/register?ref=C8QIOIun

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.