Na blockchainie TRON jest już 5 mld USDT

Kryptowaluty

Fundacja Tron poinformowała dzisiaj, że łączna liczba USDT na blockchainie TRON przekroczyła pięć miliardów. Dzisiejsze ogłoszenie ma miejsce niedługo po […]

Fundacja Tron poinformowała dzisiaj, że łączna liczba USDT na blockchainie TRON przekroczyła pięć miliardów. Dzisiejsze ogłoszenie ma miejsce niedługo po ogłoszeniu przez Tether zamiaru przeniesienia około miliarda USDT z sieci TRON na Ethereum (jako token ERC-20).

5 miliardów USDT w sieci TRON

Zgodnie z ogłoszeniem, liczba USDT w blockchainie TRON przekroczyła pięć miliardów, przy czym do tej pory dokonano prawie 23 milionów transakcji. W momencie pisania tego artykułu, wg Tronscan w sieci znajduje się dokładnie 5 145 511 427 USDT. Wszystkie stablecoiny znajdują się w obiegu, i są przechowywane na około 1,3 mln adresów. Użytkownicy wykazali duże zainteresowanie TRC-20 USDT z powodu niskich opłat transakcyjnych, w porównaniu do Ethereum.

Pięć miliardów USDT na blockchainie TRON zostało odnotowane niedługo po tym ja Tether podjął decyzję o swapie miliarda USDT z sieci TRON na blockchain Ethereum. Warto zauważyć, że decyzja ta może być związana z zamieszaniem na rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi), które spowodowało ogromny wzrost popytu na stablecoiny. Społeczność Trona skrytykowała decyzję Tethera, ponieważ sieć ta jest znacznie tańsza niż ETH.

Blockchain Ethereum również odnotował wzrost podaży stablecoinów. Na dzień 14 września w blockchainie podaż wynosiła około 8,8 mld USDT. Jednak dane z Etherscan wskazują, że aktualnie w tej sieci znajduje się już około 11 miliardów USD. Stabilne monety na łańcuchu ETH są rozmieszczone na 1 862 144 adresach.

Kapitalizacja rynkowa USDT przekroczyła 17 mln dolarów

Jak informowaliśmy kilka dni temu, według oficjalnych danych Tethera, kapitalizacja rynkowa USDT po raz pierwszy przekroczyła 17 miliardów dolarów.

W 2020 roku marketcap USDT rośnie raczej wykładniczo. Od połowy września wzrósł prawie czterokrotnie, z poziomu 4 mld do 15 mld dolarów. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kapitalizacja rynkowa Tethera zwiększyła się o ponad 5 mld dolarów. Wzrost market capu Tethera (USDT), największego stablecoina na rynku kryptowalut, prawdopodobnie w dużej mierze napędza obecny rajd cenowy Bitcoin (BTC).

W dniu 1 września 2020 roku Tether przewyższył XRP stając się drugim największym altcoinem po ETH. Ten ruch w rankingu nie jest nowością. Tether już raz przewyższył XRP w maju 2020 roku

Tagi
Blockchain swap Tether Tron USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.