Kapitalizacja rynkowa Tethera (USDT) przekroczyła 17 mld dolarów

2020-11-07 Wiadomości

Według oficjalnych danych Tethera, kapitalizacja rynkowa USDT po raz pierwszy przekroczyła 17 miliardów dolarów. Market cap USDT to 17 mld […]

Według oficjalnych danych Tethera, kapitalizacja rynkowa USDT po raz pierwszy przekroczyła 17 miliardów dolarów.

Market cap USDT to 17 mld dolarów

W 2020 roku marketcap USDT rośnie raczej wykładniczo. Od połowy września wzrósł prawie czterokrotnie, z poziomu 4 mld do 15 mld dolarów.

Według danych firmy analitycznej Messari, od sierpnia 2020 roku do chwili obecnej USDT odnotowało znaczący wzrost. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kapitalizacja rynkowa Tethera zwiększyła się o ponad 5 mld dolarów.

Wzrost market capu Tethera (USDT), największego stablecoina na rynku kryptowalut, prawdopodobnie w dużej mierze napędza obecny rajd cenowy Bitcoin (BTC).

Według Ki Young-Ju, dyrektora generalnego kryptowalutowej platformy danych CryptoQuant, ostatni rajd na rynku jest napędzany przez zwiększoną ilość depozytów w stabilnych monetach, takich jak USDT. W dniu 5 listopada powiedział:

„Ponownie, cena $BTC wzrosła zaraz po wzroście liczby depozytów stablecoinów”.

Ki Young-Ju już wcześniej, bo w październiku zwrócił uwagę na tę korelację. Zauważył wtedy, że napływ depozytów stabilnych monet „był pomocny w przewidywaniu gwałtownego wzrostu BTC pod koniec lipca”.

Dane z CryptoQuant wskazują również na to, że napływ stablecoinów w dniu 18 października osiągnął rekordowy poziom w 2020 roku, przekraczając 60 000 transakcji. Od tego czasu liczba takich transakcji spadła i do końca października wyniosła ok. 30 tys.

Co jeszcze słychać w świecie Tethera (USDT)?

Czy Tether może być czarnym łabędziem? Czy Bitcoin mógłby przetrwać ewentualny upadek USDT? O tym pisaliśmy we wczorajszym artykule.

W czerwcu informowaliśmy o raporcie Bloomberga, który przedstawia perspektywy rynku kryptowalut. Wynikało z niego, że kontrowersyjny stablecoin Tether prześcignie Ethereum pod względem kapitalizacji rynkowej. Ponoć jest to jedynie kwestia czasu…

W dniu 1 września 2020 roku Tether przewyższył XRP stając się drugim największym altcoinem po ETH. Ten ruch w rankingu nie jest nowością. Tether już raz przewyższył XRP w maju 2020 roku. Wówczas Kapitalizacja rynkowa Tethera wynosiła około 8,8 mld dolarów, podczas gdy XRP szacowano na 8,6 mld dolarów. To pokazuje również w jak szybkim tempie rozwijają się obie kryptowaluty.

Tagi
Tether USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.