za

Album NFT zespołu Muse stał się w Wielkiej Brytanii hitem

2022-09-03
BlockchainNFT
robinhood aplikacja rejestracja

Zespół Muse przeszedł właśnie do historii muzyki. Wszystko za sprawą “Will Of The People”. To pierwszy w dziejach album muzyczny, przy dystrybucji którego wykorzystano technologię NFT i który zarazem został numerem jeden w Wielkiej Brytanii.

Muse i NFT

Limitowana edycja „cyfrowego tłoczenia” “Will Of The People” została stworzona we współpracy z Warner Music UK i Serenade, przyjaznym dla środowiska muzycznym rynkiem Web3. To zarazem pierwszy w historii album NFT, który zajął pierwsze miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.

Do tego NFT Muse mają ograniczoną podaż. Powstało tylko 1000 cyfrowych egzemplarzy albumu w takim formacie. Do nagrań dodano okładkę w postaci pliku graficznego o wysokiej rozdzielczości. Całość zespół podpisał w sposób cyfrowy, podkreślając tym samym autentyczność plików.

Martin Talbot, dyrektor generalny Official Charts Company, określił już NFT jako „ekscytujący nowy format” i powiedział, że wierzy, że tokeny będą odgrywać ważną rolę w branży muzycznej i będą znajdowały się na listach przebojów przez wiele lat.

Siódmy bestseller Muse

Dla Muse – trzyosobowego zespołu z Devon, składającego się z wokalisty Matta Bellamy’ego, basisty Chrisa Wolstenholme’a i perkusisty Dominica Howarda – to kolejny wielki sukces w karierze. Grupa umieściła na liście przebojów w Wielkiej Brytanii już swój siódmy album.

“Will Of The People” sprzedaje się znakomicie. To dziewiąte studyjne wydawnictwo formacji, które zostało wydane 26 sierpnia 2022 roku przez Warner Records i Helium-3. Sukces krążka jest o tyle zaskakujący, że stylistycznie jest miejscami dość eklektyczny. Niektórzy krytycy podkreślają też inspirację Queen.

Muse może teraz zaliczyć się do grona takich grup jak np. The Killers i The Prodigy, które również mogą pochwalić się siedmioma płytami, które trafiły na szczyty listy przebojów.

Nową płytę promuje m.in. wydany 13 stycznia 2022 r. singiel „Won’t Stand Down”, który sugerował powrót zespołu do cięższego grania. Muse wydało także singiel zatytułowany „Compliance”. Teledysk do utworu został zainspirowany filmem „Looper – Pętla czasu” i był kręcony w Polsce.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.