za

FIFA tworzy swoją platformę NFT – FIFA+ Collect

2022-09-03
BlockchainNFT

FIFA idzie śladami NBA i bada możliwości blockchaina. Teraz wprowadza na rynek nową platformę NFT. Ta zostanie uruchomiona w oparciu o Algorand. To kontynuacja dotychczasowego partnerstwa, jakie zawiązano między obiema stronami.

FIFA+ Collect

Platforma będzie nazywać się „FIFA+ Collect” i będzie, jak wiele na to wskazuje, inspirowana kolekcją Top Shot, czyli NFT ligi NBA. FIFA chce za pomocą serii upamiętnić najsłynniejsze momenty w swojej historii.

FIFA+ Collect ma zostać uruchomione już we wrześniu br. i ma być „niedrogą (…) i dostępną dla wszystkich fanów piłki nożnej” platformą NFT.

W oświadczeniu dotyczącym nowego projektu dyrektor ds. biznesowych FIFA Romy Gai stwierdził:

To ekscytujące ogłoszenie, które sygnalizuje, że ​​przedmioty kolekcjonerskie FIFA będą dostępne dla każdego fana piłki nożnej, demokratyzując tym samym możliwość posiadania niejako części Mistrzostw Świata FIFA. Podobnie jak pamiątki sportowe (…), jest to okazja dla fanów na całym świecie, aby nawiązać więź ze swoimi ulubionymi zawodnikami (…).

Współpraca z Algorand

Algorand (ALGO) jest partnerem FIFA. Oba podmioty rozpoczęły współpracę dot. promocji Mistrzostw Świata, które mają się odbyć w maju tego roku. Umowa zawarta pomiędzy dwoma podmiotami obejmuje też promocję Mistrzostw Świata Kobiet, które odbędą się dopiero w 2023 r.

Współpraca oznacza, że ​​Algorand staje się oficjalną platformą blockchain FIFA i zapewni oficjalny portfel (…). Zgodnie z umową sponsorską, Algorand będzie regionalnym partnerem FIFA World Cup Qatar 2022 w Ameryce Północnej i w Europie oraz oficjalnym sponsorem FIFA Women’s World Cup Australia and New Zealand 2023

– podano w majowym komunikacie.

FIFA tłumaczyła wtedy fanom piłki nożnej znaczenie nowej technologii:

Blockchainy umożliwiają trwałe rejestrowanie i dystrybucję nieedytowalnych danych w sieciach cyfrowych, jednocześnie ułatwiając innowacje i zapewniając bezpieczną, nienaruszalną wymianę wartości i aktywów, takich jak tokeny niepodlegające wymianie (NFT) (…).

Dodano też wtedy, że w “ramach umowy Algorand będzie również pomagać FIFA w dalszym rozwoju strategii dot. zasobów cyfrowych, podczas gdy FIFA zapewni zasoby sponsorskie, w tym reklamy, ekspozycję w mediach i możliwości promocyjne”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.