za

Gry wspierają adopcję blockchaina

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Sektor gier odpowiada za prawie 51% aktywności w branży technologii blockchain z setkami milionów transakcji. Sugerują to dane DappRadar.

Rynek gier wpływa na branżę blockchaina

Nowe dane DappRadar sugerują, że gry pozostają ważną częścią branży blockchaina. Według nowego raportu sektor gier odpowiada za około 50,51% aktywności rejestrowanej w branży.

Chociaż obecne liczby dotyczące rynku blockchainowych gier są dobrym wskaźnikiem dla sektora, widać też spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem. W lipcu sektor gier stanowił około 57,30% rynku.

Dane DappRadar opierają się na codziennych “unikalnych aktywnościach” – Unique Active Wallets (UAW). Dziennie rejestruje się średnio około 847 230 UAW związanych z grami. Przekłada się to na aż 698 milionów dolarów w transakcjach.

gry blockchain adopcja

Eksperci są zgodni: kryptowaluty to przyszłość gier

Gry od dawna są reklamowane jako brama do świata Web3, blockchaina i kryptowalut. Inna niedawna ankieta przeprowadzona przez ChainPlay wykazała, że spośród 2428 ankietowanych, inwestorów GameFi, 75% stwierdziło, że dołączyło do tej branży wyłącznie z powodu możliwości grania w gry.

Nie tylko jednak gracze patrzą na to w taki właśnie sposób. Podczas panelu, jaki zorganizowano w czasie Korean Blockchain Week 2022, eksperci byli zgodni, że GameFi i kryptowaluty naturalnie idą w parze. Co więcej, sugerowali, że w ciągu najbliższych kilku lat większość gier będzie miała w sobie wbudowany model ekonomiczny oparty na cyfrowych walutach.

Firmy zajmujące się grami również zwracają uwagę na potencjał Web3. Szef działu Xboksa, Phil Spencer, wyraził niedawno swój optymizm w stosunku do gier ze świata Metaverse, ale zarazem z pewną ostrożnością wypowiedział się o kryptowalutowych projektach typu „play-to-earn” (P2E).

– Wydaje mi się, że gdy pojawia się nowa technologia, to jej najlepszy możliwy sposób użycia nie jest oczywisty od początku. Jeśli gracze znajdą dla niej uczciwe zastosowanie, to można z nią zdziałać wiele interesujących rzeczyzauważył.

Z drugiej strony według badań przeprowadzonych przez firmę Hacken, wiele projektów w branży GameFi nie traktuje bezpieczeństwa graczy nazbyt priorytetowo. Więcej na temat badania przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności