
Morgan Stanley chce kupić Bithumb
Duży bank inwestycyjny z siedzibą w USA, Morgan Stanley, prowadzi rzekomo negocjacje dot. zakupu udziałów w wiodącej południowokoreańskiej giełdzie kryptowalut Bithumb. Informację podały jak na razie koreańskie media.
Morgan Stanley chce kupić giełdę kryptowalut Bithumb
Informację podał portal Naver, powołując się na swoje anonimowe źródło w Bithumb.
Coś może być na rzeczy. Już we wrześniu zeszłego roku firma księgowa Samjong KPMG, doradca Bithumb w zakresie fuzji i przejęć, potwierdziła portalowi Cryptonews.com, że giełda faktycznie jest na sprzedaż. Cena może robić wrażenie. Sugeruje się, że chodzi o kwoty od 430 do 602 mln USD.
Cryptonews.com skontaktowało się zarówno z Morgan Stanley i Bithumb w celu uzyskania komentarza w wyżej opisanej sprawie. Jak na razie oba podmioty nie odpowiedziały na maila portalu.
Morgan Stanley wkracza na rynek kryptowalut
Tymczasem sam Morgan Stanley coraz szerzej otwiera się na Bitcoina i kryptowaluty. W tym tygodniu ujawniono, że bank zamierza zaoferować swoim najzamożniejszym klientom trzy fundusze powiązane z Bitcoinem (BTC). Nowa oferta ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu.
Jeśli Morgan Stanley faktycznie kupi udziały w Bithumb, nie będzie to pierwsza taka inwestycja banku.
Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w siedzibie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC), a opublikowanym 8 stycznia, bank inwestycyjny nabył 792 627 akcji firmy Business Intelligence MicroStrategy. Inwestycja ta stanowiła 10,9 proc. udziałów firmy, która dokonała w ciągu ostatnich kilku miesięcy ogromnych inwestycji na rynku Bitcoina.
W ostatnim czasie widzimy zaś, że duże podmioty z Wall Street wkraczają na rynek BTC. JP Morgan wprowadza np. teraz do swojej oferty obligacje strukturyzowane powiązane z „J.P. Morgan Cryptocurrency Exposure Basket ”. Chodzi o koszyk inwestycyjny składający się z 11 akcji spółek notowanych na giełdzie w USA. Spółki te zdaniem banku są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z kryptowalutowymi aktywami. Znalazły się w nim m.in. akcje MicroStrategy, Square, Riot Blockchain czy NVIDIA Corporation. Do tego doszły papiery wartościowe PayPala.