Morgan Stanley

Morgan Stanley chce kupić Bithumb

bitbay zonda

Duży bank inwestycyjny z siedzibą w USA, Morgan Stanley, prowadzi rzekomo negocjacje dot. zakupu udziałów w wiodącej południowokoreańskiej giełdzie kryptowalut Bithumb. Informację podały jak na razie koreańskie media.

Morgan Stanley chce kupić giełdę kryptowalut Bithumb

Informację podał portal Naver, powołując się na swoje anonimowe źródło w Bithumb.

Coś może być na rzeczy. Już we wrześniu zeszłego roku firma księgowa Samjong KPMG, doradca Bithumb w zakresie fuzji i przejęć, potwierdziła portalowi Cryptonews.com, że giełda faktycznie jest na sprzedaż. Cena może robić wrażenie. Sugeruje się, że chodzi o kwoty od 430 do 602 mln USD.

Cryptonews.com skontaktowało się zarówno z Morgan Stanley i Bithumb w celu uzyskania komentarza w wyżej opisanej sprawie. Jak na razie oba podmioty nie odpowiedziały na maila portalu.

morgan stanley bithumbMorgan Stanley wkracza na rynek kryptowalut

Tymczasem sam Morgan Stanley coraz szerzej otwiera się na Bitcoina i kryptowaluty. W tym tygodniu ujawniono, że bank zamierza zaoferować swoim najzamożniejszym klientom trzy fundusze powiązane z Bitcoinem (BTC). Nowa oferta ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu.

Jeśli Morgan Stanley faktycznie kupi udziały w Bithumb, nie będzie to pierwsza taka inwestycja banku.

Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w siedzibie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC), a opublikowanym 8 stycznia, bank inwestycyjny nabył 792 627 akcji firmy Business Intelligence MicroStrategy. Inwestycja ta stanowiła 10,9 proc. udziałów firmy, która dokonała w ciągu ostatnich kilku miesięcy ogromnych inwestycji na rynku Bitcoina.

W ostatnim czasie widzimy zaś, że duże podmioty z Wall Street wkraczają na rynek BTC. JP Morgan wprowadza np. teraz do swojej oferty obligacje strukturyzowane powiązane z „J.P. Morgan Cryptocurrency Exposure Basket ”. Chodzi o koszyk inwestycyjny składający się z 11 akcji spółek notowanych na giełdzie w USA. Spółki te zdaniem banku są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z kryptowalutowymi aktywami. Znalazły się w nim m.in. akcje MicroStrategy, Square, Riot Blockchain czy NVIDIA Corporation. Do tego doszły papiery wartościowe  PayPala.

Tagi
bank bank morgan stanley bithumb giełda kryptowalut Morgan Stanley

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.