za
Minnesota kryptowaluty

Stan Minnesota pozwala politykom na zbieranie kryptowalutowych datków na ich kampanie wyborcze

Binance Launchpool

Minnesota stała się jednym z nielicznych stanów USA, które zezwalają na przekazywanie komitetom politycznym darowizn w kryptowalutach. Innymi słowy, polityków w tym stanie można finansować za pomocą bitcoinów i altcoinów.

Minnesota mówi “tak” kryptowalutowym darowiznom

Stan Minnesota w USA stał się jednym z pierwszych stanów, który zezwolił na wpłacanie komitetom partii politycznych darowizn w kryptowalutach. Zgodnie z nowymi przepisami stanowymi, które weszły w życie w lipcu 2023 r., odbiorcy kryptowalut są jednak zobowiązani do przeliczenia ich na dolary amerykańskie w ciągu pięciu dni od ich otrzymania. Cyfrowe aktywa muszą zostać wycenione wedle cen obowiązujących w momencie przekazywania darowizny. W przypadku, jeżeli w ciągu pięciu dni zaszły zmiany cen, te należy wykazać oddzielnie w raportach finansowych partii.

Decyzję władz Minnesoty podjęto po tym, jak stanowy organ odpowiedzialny za kontrolowanie datków dla partii otrzymał zapytania od polityków, którzy chcieli poznać procedurę przyjmowania darowizn w kryptowalutach. Według Jeffa Sigurdsona, dyrektora generalnego wspomnianego stanowego organu zajmującego się finansami politycznymi, te zapytania skłoniły go do zwrócenia się do ustawodawców o zbadanie tej kwestii.

Minnesota kryptowaluty

Politycy nie chcą kryptowalut?

Czy powyższe oznacza, że politycy w USA będą teraz tłumnie apelować do wyborców o wpłaty BTC? Kongresman USA Ken Martin twierdzi, że niekoniecznie. Problemem pozostaje bowiem procedura.

Jest tak wiele rzeczy, które musisz zrobić, aby zweryfikować datek w kryptowalucie (…) jest to trochę administracyjny koszmar

– powiedział mediom.

Republikanin z Minnesoty, David Han, twierdzi, że stanowi politycy przyjmą każdą „zgodną z prawem darowiznę”. Uważa jednak, że kongresmeni nie koncentrują się obecnie na pozyskiwaniu takich funduszy od swoich zwolenników.

Media w USA dodają, że oczekuje się, że nowe zasady dadzą zielone światło dla zbierania darowizn politycznych za pośrednictwem Venmo i innych mobilnych aplikacji płatniczych.

W USA trwa obecnie prekampania prezydencka. Partie Demokratyczna i Republikańska muszą wyłonić kandydatów do głównej elekcji. Faworytami są Joe Biden i Donald Trump. W wyścigu do Białego Domu udział bierze jednak też Robert F. Kennedy Jr., który jest zwolennikiem bitcoina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności