za
Hakerka używająca FraudGPT

FraudGPT, czyli sztuczna inteligencja dla cyberprzestępców

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Światowe media rozpisują się, że sztuczna inteligencja jest w stanie usprawnić każdy rodzaj pracy. Okazuje się, że wysiłek oszustów i cyberprzestępców także może być zredukowany przez sztuczną inteligencję.

W sieci pojawił się właśnie FraudGPT, czyli nietypowy chatbot, którego zadaniem jest wspieranie oszustów w wykradaniu i hakowaniu danych. Czy hakerzy wsparci sztuczną inteligencją stanowią zagrożenie dla całego internetu?

FraudGPT to chatbot, który pomoże oszustom w popełnianiu przestępstw

Generatywna sztuczna inteligencja jest w stanie w zdecydowanym stopniu ułatwić wykonywanie codziennych zadań. Niestety użyteczność narzędzi AI dostrzegli nie tylko zwykli pracownicy i przedsiębiorcy, ale także hakerzy. Nie tak dawno było dość głośno o WormGPT, czyli czatbocie, który wyróżnia się brakiem ograniczeń.

Teraz postanowiono pójść o krok dalej, ponieważ FraudGPT jest doskonałym narzędziem dla wszystkich cyberprzestępców. Chatbot ten oparty jest na sztucznej inteligencji, co pozwala jeszcze szybciej uzyskiwać odpowiedzi na swoje cyberprzestępcze pytania.

Dzięki Fraud GPT możliwe będzie tworzenie złośliwego kodu oraz jeszcze bardziej perswazyjnych tekstów zachęcających do kliknięcia w podany link. Co więcej, FraudGPT jest w stanie nawet analizować strony internetowe pod kątem bezpieczeństwa.

Chatbot bez ograniczeń, reguł i granic może okazać się szczególnie niebezpieczny. W rękach sprawnych hakerów sprawi bowiem, że włamywanie się na konta użytkowników będzie jeszcze prostsze i szybsze.

haker wykradający dane przy poomocy FraudGPT

200 USD za miesięczną subskrypcję, czyli spora konkurencja dla WormGPT

Miesięczna opłata za subskrypcję FraudGPT wynosi 200 dolarów (lub 1000 dolarów za pół roku).  Cena jest znacznie wyższa niż w przypadku równie szkodliwego i niebezpiecznego chatbota WormGPT. Niemniej jednak chętnych do korzystania z takiego inteligentnego pomocnika hakowania nie brakuje. Twórca chwali się, że na ten moment już ponad 3000 osób zdecydowało się na wykupienie abonamentu FraudGPT.

Skuteczność cyberprzestępców, którzy mają dostęp do takich narzędzi AI, będzie rosła geometrycznie. Nadchodzi czas, w którym cyberbezpieczeństwo będzie zależało od tego, kto lepiej wytrenuje sztuczną inteligencję. Odpowiednie zabezpieczenie się przed działaniami hakerów będzie coraz trudniejsze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności