za
bitcoin milionerzy

Liczba bitcoinowych milionerów spadła w 2022 roku o 20%

W ostatnim czasie na rynku kryptowalut panują niedźwiedzie nastroje. Od początku roku spowodowały one utratę prawie jednego biliona dolarów globalnej kapitalizacji. Co więcej, sprawiły, że gwałtownie spadła liczba bitcoinowych milionerów.

Bitcoinowi milionerzy

Jak podała BitInfoCharts.com na dzień 28 maja 2022 r., liczba adresów z saldem BTC przekraczającym 1 milion dolarów wynosiła 77 936. Około 5856 z tych portfeli dysponowało łącznym saldem wynoszącym około 10 milionów dolarów. Na pozostałych 72 080 adresach znajdowało się 1 milion dolarów lub więcej.

Przy użyciu narzędzia Wayback Machine służącego do archiwizacji stron internetowych, można łatwo ustalić, że liczba bitcoinowych milionerów spadła od początku roku o 21,34%. Jeszcze 5 stycznie istniało 99 092 takich portfeli.

Liczba milionerów odnotowała ogromny spadek od stycznia. Jeśli jednak cofniemy się do października 2021 r., kiedy bitcoin był w okolicach swojego szczytu, spadek jest jeszcze większy. W dniu 28 października 2021 r., milion dolarów w BTC posiadało 116 139 adresów. Oznacza to, że w ciągu siedmiu miesięcy jest ich o 32,89% mniej.

Na wyniki aktywów nadal negatywnie wpływa kombinacja pewnych czynników, takich jak nadzór regulacyjny, zaburzenia na rynkach akcji, niepokoje geopolityczne i podwyżki stóp procentowych.

Mimo to niektórzy uważają, że kurs bitcoina będzie nadal rósł. Starszy analityk w Deutsche Bank Research, Marion Laboure, stwierdziła niedawno:

W przypadku bitcoina mamy ograniczoną podaż. Ponad 90% BTC jest już w obiegu, a kiedy masz stałą podaż przy rosnącym popycie, ceny mają tendencję do wzrostu, co widzieliśmy w zeszłym roku.

Obecnie kurs bitcoina oscyluje w okolicy poziomu 29 177 USD. Oznacza to wzrost o 1,34 % w ciągu ostatnich 24 godzin, ale już spadek o 2,28% w ciągu poprzedniego tygodnia.

Kurs bitcoina spadł poniżej 30 tys. USD

Milionerzy DOGE

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku milionerów dogecoina. Jak informowaliśmy wczoraj, jeszcze w dniu 1 stycznia za milionerów DOGE można było uznać 1341 osób. Jednak trzy dni temu było to już zaledwie 646 adresów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie niespełna sześciu miesięcy liczba ta spadła o 43,03%.

Warto jednak zauważyć, że początkowe odrodzenie meme coina spowodowało podwojenie liczby milionerów tego aktywa w ciągu dwóch tygodni, między 23 kwietnia a 4 maja 2021 r. Wówczas istniało 2866 portfeli DOGE, z których każdy miał wartość co najmniej 1 miliona dolarów. Oznacza to, że odsetek milionerów zmniejszył się o 77,45% od czasu, gdy kurs DOGE znajdował się w pobliżu swojego szczytu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności