Wiadomości

Miliarderzy z rynku nowoczesnych technologii bogacą się na kryzysie

Jeśli ktoś liczył na to, że ten kryzys doprowadzi do zbiednienia najbogatszych, mamy dla niego złe wieści. Majątki amerykańskich miliarderów […]

Data publikacji: 23 maja 2020

bitbay

Jeśli ktoś liczył na to, że ten kryzys doprowadzi do zbiednienia najbogatszych, mamy dla niego złe wieści. Majątki amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld USD. Takie dane wynikają  z raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF). Co znamienne, najwięcej zyskali bogacze działający w branży nowych technologii.

Miliarderzy zyskują na kryzysie

To dokładnie dane za okres od 18 marca do ostatniego wtorku. Rekordzistą jeśli o zarobki jest szef Amazona Jeff Bezos (34,6 mld dolarów) i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (25 mld dolarów).

miliarderzy„Przez minione dwa miesiące majątek miliarderów wzrósł łącznie z 2,948 bln do 3,382 bln dolarów. Największe zyski – 76 mld dolarów – zanotowała pierwsza piątka najbogatszych, w której są Bezos i Zuckerberg. Jeden z bardziej imponujących przyrostów w ujęciu procentowym odnotował dyrektor wykonawczy Tesli Elon Musk – o 48 proc.”

– wylicza bankier.pl.

Kryzys pomaga też się bogacić tym, którzy dotąd nie byli miliarderami. Od połowy marca – jak podaje „Forbes” – liczba miliarderów w USA wzrosła o 16 i obecnie jest ich już 630.

Żeby jednak nie było tak różowo, trzeba dodać, że niektórzy miliarderzy tracą. Dotyczy to tych, którzy działają w branży turystycznej oraz w handlu detalicznym.

Warto inwestować w nowe technologie

Wzrost majątków miliarderów pokazuje jednak też bardzo ciekawe zjawisko. Okazuje się, ze pandemia koronawirusa „przysłużyła się największym i najbardziej zorientowanym na technologię firmom” – zauważa portal telewizji CNBC. W tym samym czasie „siła robocza mierzy się z największym kryzysem gospodarczym we współczesnej historii” – dodają jego dziennikarze.

Faktycznie, bezrobocie w USA wzrosło do 17,2 proc. To poziom, którego w tym mocarstwie nie rejestrowano od czasu Wielkiego Kryzysu w latach 1929-1933.

„Pandemia pokazała śmiertelne konsekwencje rosnących nierówności majątkowych, a miliarderzy są jaskrawym symbolem tej nierówności”

– mówi Frank Clemente z Americans for Tax Fairness.

Powyższego trendu nie zmieni jednak polityka Fedu i rządu, który próbuje ratować sytuację drukując pieniądze i rozdając je obywatelom – zarówno tym, którzy tego potrzebują, jak i tym, którzy mogliby obyć się bez socjalu.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion