za
microstrategy wezwanie

MicroStrategy publikuje dane za III kwartał 2022 roku o zyskach pochodzących z inwestycji z BTC

MicroStrategy, czyli największy korporacyjny posiadacz bitcoina, poinformowało o redukcji poziomu strat wynikających z inwestycji w BTC w trzecim kwartale br.. Michael Saylor zapewnia, że firma planuje kontynuować zakupy oraz HODLing największej kryptowaluty.

MicroStrategy nie traci wiary w BTC

Raport zysków za trzeci kwartał 2022 r. dla MicroStrategy ujawnił zawężoną stratę na inwestycji w bitcoina na poziomie 27,1 mln dolarów. Gigant technologiczny stale dokupuje BTC mimo panującej bessy. Firma poinformowała na koniec trzeciego kwartału 2022 r., że jest obecnie w posiadaniu 130 tys. bitcoinów, Ta ilość stanowi zarazem 0,62% wszystkich BTC będących w posiadaniu inwestorów. Firma przekazała, że łączny koszt inwestycji w cyfrowe aktywo wynosi 4 miliardów dolarów. Średnia cena, po jakiej MicroStrategy nabywało największą kryptowalutę, to 30 639 dolarów.

Firma w dniu 1 listopada zgłosiła odpisy z tytułu utraty wartości za trzeci kwartał w wysokości 727 tys. dolarów. Ta kwota jest znacznie mniejsza niż 917,8 mln dolarów, które odnotowano w drugim kwartale 2022 r., czy 65 mln dolarów za trzeci kwartał poprzedniego roku.

Odpis z tytułu utraty wartości jest używany w księgowości w celu opisania przez podmioty gospodarcze spadku wartości posiadanych aktywów.

microstrategy sprzedaż bitcoinów

Jak podaje MicroStrategy, firma posiadała skumulowane odpisy z tytułu utraty wartości w wysokości około 2 miliardów dolarów na dzień 30 września. W kwestii zarobków firmy, CEO MicroStrategy – Phong Le – potwierdził plan dotyczący długoterminowego HODLingu Bitcoina:

Do tej pory nie sprzedaliśmy żadnego Bitcoina. Aby powtórzyć naszą strategię, staramy się pozyskiwać i utrzymywać Bitcoin przez długi czas. A obecnie nie planujemy angażować się w sprzedaż tego aktywa. Mamy długoterminowy horyzont czasowy, a krótkoterminowe wahania cen Bitcoin nie mają wpływu na podstawową działalność

Poprzedni dyrektor generalny firmy – Michael Saylor – zrezygnował z dotychczasowego stanowiska w dniu 8 sierpnia. Pozostaje on jednak wciąż w zarządzie firmy jako prezes wykonawczy. Wielokrotnie podkreślał, że od momentu wdrożenia w życie planu inwestycyjnego BTC, czyli daty 11 sierpnia 2020 r., cena akcji firmy wzrosła o 116% w porównaniu do skoku kursu Bitcoina na poziomu 72% w tym samym okresie. Co więcej, raport dotyczący zarobków firmy pokazuje, że dyrektor finansowy MicroStrategy – Andrew Yang – dostosował się do najnowszej decyzji Rady Standardów Rachunkowości Finansowej Stanów Zjednoczonych dotyczącej „księgowości według wartości godziwej” dla Bitcoina. Jak oznajmił Yang:

Jeśli w końcu zostanie ona przyjęta i wdrożona, wierzymy, że rachunkowość wartości godziwej poprawi obecne, niekorzystne niematerialne podejście księgowe mające zastosowanie do zasobów Bitcoinów i będzie promować dodatkowe instytucjonalne przyjęcie BTC jako klasy aktywów.

Przychody MicroStrategy w 2022 roku

MicroStrategy może pochwalić się skorygowanym zyskiem akcji w wysokości 0,96 USD. Analitycy szacowali, że firma wykaże straty w wysokości 0,94 USD. Dodatkowo jej przychody wyniosły 125,4 mln dolarów, co przekraczało szacunki o zaledwie 0,05%.

Przychody giganta technologicznego w trakcie ostatniego roku wyniosły kolejno 119,3 i 122,1 mln dolarów za pierwszy i drugi kwartał. Kwota 16,4 miliona dolarów odnotowanych przychodów z trzeciego kwartału pochodzi z usług subskrypcyjnych. To oznacza 51% wzrostu w zestawieniu z poprzednim rokiem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.