MicroStrategy kupiła BTC za kolejne 10 mln dolarów

Bitcoin

MicroStrategy potwierdziła zakup kolejnych 229 Bitcoinów (BTC) o wartości około 10 milionów dolarów. Firma dokonała zakupów po średniej cenie 43 […]

MicroStrategy potwierdziła zakup kolejnych 229 Bitcoinów (BTC) o wartości około 10 milionów dolarów. Firma dokonała zakupów po średniej cenie 43 663 dolarów za monetę.

MicroStrategy wpadło w zakupowy szał

Kolejny zakup MicroStrategy został udokumentowany poprzez formularz 8-K złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jest to następstwo poprzedniego zakupu z zeszłego tygodnia. Firma kupiła wtedy 271 BTC po średniej cenie 55 387 USD. W momencie zakupu, monety miały wartość 15 mld dolarów.

Dzięki ostatnim zakupom firma nadal wzmacnia swój portfel. Obecnie posiada 92 079 BTC nabytych od sierpnia 2020 roku. Dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor twierdzi, że ogólna średnia cena za BTC zakupione przez firmę wynosi 24 450 za sztukę. MicroStrategy łącznie wydała na kryptowalutę 2,251 miliarda USD.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, odpowiedział na tweet Saylora chwaląc go jako „Legendę!” w społeczności kryptowalut. Saylor odpowiedział jednak bardziej skromnie: „Logiczne”.

Ostatnie zakupy MicroStrategy mają miejsce pomimo gwałtownego załamania cen w ciągu tygodnia. Bitcoin zsunął się z poziomu oporu 55 000 do 43 000 w ciągu zaledwie trzech godzin. Oznacza to, że w ciągu ostatniego tygodnia cena pierwotnej kryptowaluty spadła o około 25%. Jednak ostatnie odpływy BTC z giełdy Coinbase wskazują, że inwestorzy mają nadal byczy sentyment.

MicroStrategy ma w rękach 0,438% podaży BTC

Według danych z Bitcoin Treasuries, MicroStrategy posiada obecnie 0,438% całkowitej podaży Bitcoina w obiegu. Jest to jednocześnie największa publiczna firma, która w kryptowalutach umieszcza swoje rezerwy jako zabezpieczenie przed inflacją. Na drugim miejscu znajduje się Tesla, a na trzecim Square, z odpowiednio .206% (43 200 BTC) i .038% (8 027 BTC).

Gromadzenie przez MicroStrategy większej ilości BTC pomimo ostatniej korekty i stosunkowo niedźwiedziego nastawienia ze strony mainstreamowych mediów jest postrzegane jako byczy ruch.

Tagi
bitcoin btc Michael Saylor microstrategy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.