za
microstrategy bitcoiny

MicroStrategy organizuje drugą edycję ”Bitcoina dla korporacji”

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Notowany na NASDAQ gigant software’owy zorganizuje dwudniowe wirtualne wydarzenie, którego celem będzie edukowanie dużych firm na temat korzyści płynących z wprowadzenia BTC do ich bilansów oraz wielu innych działań związanych z pierwotną kryptowalutą.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy i prominentny byk bitcoina, przekazał informację o wydarzeniu w niedzielę na swoim koncie na Twitterze. Poinformował, że będzie ono przeznaczone dla korporacji zainteresowanych integracją bitcoina z produktami, usługami lub umieszczenie go w swoim bilansie.

Wśród prelegentów znajdzie się Saylor, a także CEO Block – Jack Dorsey, CFO MicroStrategy – Phong Le, szef komunikacji – Lolli Aubrey Strobel i inne osoby na co dzień pracujące nad projektami związanymi z bitcoinem.

Bitcoin for Corporations, bo tak nazywa się wydarzenie, odbędzie się 1 lutego w godzinach od 12:00 do 16:00 EST i otworzy je wystąpienie Saylora i Dorseya.

Drugiego dnia (2 lutego), w tych samych godzinach, odbędą się panele dyskusyjne największej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, giganta zarządzającego aktywami Fidelity, NYDIG, BitPay, Paxos i innych.

Warto zauważyć, że MicroStrategy, która obecnie posiada ponad 120 000 bitcoinów, zorganizowała takie wydarzenie również w zeszłym roku. Wzbudziło ono ogromne zainteresowanie wśród kadry kierowniczej różnych organizacji. Saylor stwierdził wówczas, że “nigdy wcześniej nie widział tylu prezesów, którzy zapisali się na jedno z naszych wydarzeń”.

Bitcoin to bardziej aktywo, a nie cyfrowa waluta

Jakiś czas temu Michael Saylor był gościem podcastu „Coin Stories” prowadzonego, przez Natalie Brunell. Zapytany, czy uważa bitcoina za zagrożenie dla dolara amerykańskiego, Saylor odpowiedział, że nie, dodając:

Nazwałbym to [tj. BTC] własnością cyfrową, to zagrożenie dla aktywów, szczególnie dla innych form: złota, nieruchomości. Nie sądzę, aby rząd Stanów Zjednoczonych czuł się zagrożony przez nieruchomości, budynki, firmy lub złoto.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności