za
Szef MicroStrategy

Szef MicroStrategy: bitcoin to bardziej aktywo, a nie cyfrowa waluta

2021-07-16
Bitcoin

Szef MicroStrategy uważa, że ​​bitcoin jest formą cyfrowego aktywa, a nie cyfrową walutą. Powiedział to w odpowiedzi na pytanie dot. tego, czy kryptowaluta jest jakimś zagrożeniem dla dolara.

Szef MicroStrategy mówi o naturze BTC

Michael Saylor, CEO MicroStrategy, był wczoraj gościem podcastu „Coin Stories” prowadzonego, przez Natalie Brunell. Zapytany, czy uważa bitcoina za zagrożenie dla dolara amerykańskiego, Saylor odpowiedział, że nie.

Nazwałbym to [tj. BTC] własnością cyfrową, to zagrożenie dla aktywów, szczególnie dla innych form: złota, nieruchomości. Nie sądzę, aby rząd Stanów Zjednoczonych czuł się zagrożony przez nieruchomości, budynki, firmy lub złoto – powiedział.

Wcześniej Saylor, gdy był gościem podcastu Scotta Melkera “Wolf of All Streets”, stwierdził:

Nie sądzę, aby bitcoin kiedykolwiek stał się walutą w USA. (…) A to, co robi, to demonetyzowanie innych form własności.

Dodał, że ludzie zastanawiają się teraz, czy kupować bitcoiny, zamiast decydować się na tradycyjne inwestycje, takie jak nieruchomości, akcje, zakładanie firmy lub kupowanie złota.

Szef MicroStrategy

MicroStrategy na rynku BTC

MicroStrategy stopniowo gromadzi bitcoiny. Trwa to od sierpnia 2020 r.. Dziś firma posiada już 105 085 BTC o wartości około 3,3 miliarda dolarów.

Saylor powiedział, że nawet jeśli kurs bitcoina teraz spadnie, MicroStrategy nie ma zamiaru sprzedawać kryptowalut i jest gotowe na długoletnie hodlowanie. Powołał się w tym miejscu na “genialną rzecz, którą zrobił Steve Balmer”, były dyrektor generalny Microsoftu.

Wiesz, on po prostu jedynie nie sprzedawał akcji Microsoftu – powiedział.

Saylor odniósł się również do słynnego cytatu Warrena Buffeta, który stwierdził kiedyś, że „jeśli nie chcesz posiadać akcji przez dziesięć lat, nawet nie myśl o posiadaniu ich przez dziesięć minut”. Przypomniał też, że np. Amazon dał zarobić krocie swoim najwierniejszym inwestorom.

Zasugerował też jednak, że gdyby cena bitcoina była nagle niższa niż cztery lata temu, musiałby ponownie przemyśleć swoją strategię inwestycyjną.

Dziś 1 BTC kosztuje 31 707 USD, czyli ponad 3 proc. mniej niż 7 dni temu i 2,4 proc. mniej niż 24 h temu. ETH traci w skali tygodnia aż ok. 10 proc.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności