za
MicroStrategy dokupi btc

MicroStrategy ogłosiło, że planuje dokupienie bitcoinów

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

MicroStrategy ponownie zainwestuje w bitcoiny. Wynika to z dokumentu złożonego w SEC.

MicroStrategy dokupi BTC

MicroStrategy, największy instytucjonalny nabywca bitcoinów (BTC), zawarł umowę z dwoma agentami — Cowen and Company i BTIG. Dotyczy ona sprzedaży zagregowanych akcji zwykłych klasy A o wartości aż 500 000 000 USD, ujawnia wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC).

MicroStrategy posiada już około 129 699 BTC. Kryptowaluty kupowało przez ostatnie kilka lat za łącznie 3,977 miliarda dolarów. Pomimo niepewności na rynku, firma zajmująca się oprogramowaniem do analityki biznesowej nadal dąży do celu, jakim jest pozyskiwanie większej liczby BTC poprzez sprzedaż swoich akcji.

Zamierzamy wykorzystać wpływy netto ze sprzedaży akcji zwykłych klasy A oferowanych na podstawie niniejszego prospektu do ogólnych celów korporacyjnych, w tym do nabycia bitcoinów, chyba że w obowiązującym suplemencie do prospektu wskazano inaczej

– czytamy w dokumencie spółki złożonym w SEC.

Kupowanie BTC przy bessie ma kluczowe znaczenie dla MicroStrategy, ponieważ rezerwy BTC firmy spadły do łącznej wartości prawie 2,8 miliarda dolarów – co spowodowało stratę ponad 1 miliarda dolarów, jak pokazują dane Bitcoin Treasuries.

W dniu złożenia wniosku, jak pokazują dane Cointelegraph Markets Pro i TradingView, cena BTC w USD wzrosła do prawie 21 500 USD.

Parę miesięcy wcześniej Michael Saylor, założyciel spółki, uspokajał inwestorów. Napisał na Twitterze, że jego firma jest dobrze przygotowana na bessę na rynku. Do tego stopnia, by nie musieć sprzedawać swoich bitcoinów.

Kiedy MicroStrategy przyjęło strategię #bitcoina, przewidziało zmienność [kursu] i ustrukturyzowało swój bilans tak, aby można było kontynuować #HODL pomimo spadków

napisał Saylor.

Niedawno zrezygnował też z roli CEO swojej firmy. Wyjaśnił w wywiadzie udzielonym dla Yahoo Finance Live opublikowanym 3 sierpnia, że praca dyrektora generalnego „stanowi przede wszystkim prowadzenie firmy programistycznej”. Jego następcą został Phong Le, co było ponoć planowane już od momentu, gdy MicroStrategy rozrosło się do 2200 pracowników i tysięcy klientów:

Pracowaliśmy z nim nad planem sukcesji od około czterech lat, czyniąc go najpierw dyrektorem operacyjnym, a następnie prezesem około dwa lata temu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności