za

Zakończyła się Akademia Bitcoina – program edukacyjny Jacka Dorsey’a i Jay’a Z

robinhood aplikacja rejestracja

Pierwsza edycja programu edukacyjnego Bitcoin Academy, za którą stali Jack Dorsey i muzyk Jay Z, dobiegła końca. Po 12 tygodniach inicjatywa zakończyła się airdropem o wartości 1000 USD w bitcoinie, które to środki dostali wszyscy uczestnicy, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w programie.

Pożegnalny prezent od Jacka i Jaya Z

Jak donoszą media, cały program, łącznie z ostatnim airdropem, został osobiście sfinansowany zarówno przez Jaya-Z, jak i Jacka Dorsey’a. Chociaż nie jest jasne, ile osób otrzymało wspomniane środki w BTC, wiemy, że w programie wzięło udział ponad 350 mieszkańców miasta Marcy w stanie Nowy Jork.

“Akademia Bitcoina” wystartowała na początku czerwca jako program edukacyjny dot. BTC przeznaczony dla mieszkańców Marcy, gdzie dorastał Jay Z. Akcja trwała od 22 czerwca do 7 września.

W tamtym czasie organizatorzy nie ukrywali, że uczestnicy otrzymują różne nagrody, w tym bezpłatne urządzenia MiFi, roczne plany transmisji danych i smartfony. Inne korzyści, takie jak bezpłatna opieka nad dziećmi zapewniana przez program, zachęciły niektórych mieszkańców do uczestnictwa.

Niektóre z kursów obejmowało takie zagadnienia jak: „Budowanie bogactwa i aktywów”, „Dlaczego decentralizacja ma znaczenie”, „Bezpieczeństwo przed oszustami”, „Bitcoin i podatki” oraz „Kariera na rynku kryptowalut”. Wszystkie kursy zostały nagrane i pozostają dostępne online – ale tylko dla mieszkańców Marcy.

dorsey ethereum

Wiele razy informacje nie docierają do naszej społeczności – wyjaśnił Lamar Wilson, instruktor Akademii i założyciel Black Bitcoin Billionaire.

Jak zauważył, wielu mieszkańców było jednak teraz w stanie zrozumieć nawet złożone i techniczne koncepcje, takie jak kopanie bitcoinów, gdy zostały im one wyjaśnione. Uczono ich również, w jaki sposób bitcoin może być używany jako narzędzie do budowania „bogactwa pokoleniowego”.

Wilson był w szczególności zaintrygowany tym, w jaki sposób bitcoin może być narzędziem dla historycznie uciskanych grup, które mogą go użyć do ochrony oszczędności np. przed konfiskatą. Podkreślił też, że uczestnicy nie byli w żaden sposób zmuszani do kupowania lub handlu bitcoinami. Chodziło tylko o ich edukację.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.