michael saylor

Michael Saylor: Bitcoin skorzysta z odpowiednich regulacji

Bitcoin

Dyrektor generalny MicroStrategy – Michael Saylor, stwierdził, że wdrożenie odpowiednich zasad regulacyjnych dotyczących branży kryptowalutowej byłoby bardzo korzystne dla bitcoina. Po raz kolejny pochwalił też zalety pierwotnej kryptowaluty, stwierdzając, że jest ona “jedynym możliwym do zainwestowania aktywem” dla instytucji.

Przejrzystość byłaby dobra dla BTC

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberga, amerykański miliarder Michael Saylor podzielił się swoimi poglądami dotyczącymi kryptowalut. CEO Microstrategy mówił m.in. o kwestiach regulacyjnych oraz zaletach bitcoina.

Według niego, regulacje i przejrzystość w przestrzeni miałyby pozytywny wpływ na cały rynek. Mogą one również zmniejszyć zmienność bitcoina i zwiększyć jego popularność wśród społeczeństwa. Wkrótce potem przyspieszyłaby również adopcja instytucjonalna:

Istnieje potrzeba jasności. Regulacje kryptowalutowe i jasność w branży zmniejszyłyby zmienność w przestrzeni bitcoinowej i zwiększyłyby zaufanie publiczne do bitcoina.

Michael Saylor, znany jako jeden z największych zwolenników BTC, po raz kolejny zademonstrował swoje poparcie wobec tego aktywa. Powiedział, że BTC to “towarowy magazyn wartości do trzymania przez następne 30 lat.” Stwierdził również, że w innych projektach krypto, takich jak Solana i Ethereum, być może jest sporo pieniędzy do zarobienia, ale niosą one także “wysokie ryzyko”.

Saylor przypomniał, że jego organizacja – MicroStrategy – inwestuje tylko w bitcoina. Ostatnio dokupiła nawet pokaźną ilość tego aktywa – 5050 BTC o wartości około 240 milionów dolarów (licząc po dzisiejszych cenach). Tym samym łączny stan posiadania MicroStrategy wzrósł do ponad 114 tysięcy monet.

Komentarz na temat protestów w Salwadorze

Saylor dodał również swoje dwa grosze na temat zamieszek, które wybuchły w Salwadorze po tym, jak zaakceptował on bitcoina jako prawny środek płatniczy. Przepisy oficjalnie weszły w życie 7 września, a niektórzy mieszkańcy nie byli im przychylni. Według ostatnich badań, aż 70% Salwadorczyków nie było zadowolonych z decyzji rządu.

Saylor wyjaśnił, że sednem sprawy jest to, że bitcoin jest “najbardziej przełomową technologią dekady”. Dlatego też każdy ma swoje zdanie na ten temat, a “iskrzenie” jest nieuniknione.

CEO zwrócił również uwagę, że “wielką wiadomością” w kraju Ameryki Łacińskiej nie są protesty, ale fakt, że prawie 500 000 mieszkańców pobrało portfel BTC (Chivo) i otrzymało bitcoiny o wartości 30 dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin btc kryptowaluty microstrategy saylor

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.