za
Firma Michaela Burry'ego sprzedała większość posiadanych akcji

Firma Michaela Burry’ego sprzedała większość posiadanych akcji

2022-08-17
BiznesEkonomia

Michael Burry sprzedał niemal wszystkie swoje akcje. Wynika to z dokumentacji złożonej w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Michael Burry pozbywa się niemal wszystkich akcji

Firma inwestycyjna Michaela Burry’ego, Scion Asset Management, pozbyła się niemal wszystkich swoich akcji. To o tyle ważna informacja, że Burry to żywa legenda Wall Street. Przewidział kryzys z 2008 r. Jego historia została opisana w „The Big Short”, książce Michaela Lewisa o kryzysie rynku kredytów hipotecznych, która została potem zekranizowana.

Scion sprzedało w drugim kwartale tego roku akcje 11 amerykańskich firm, w tym właściciela Google – Alphabet, Mety, Bristol-Myers Squibb, Booking Holdings, Cigna Corp., Discovery, Global Payments i Nexstar Media Group. Firma Burry’ego zakończyła drugi kwartał mając tylko jeden pakiet akcji. Scion dodało do swojego portfela papiery wartościowe Geo Group Inc.. To firma z rynku opieki zdrowotnej z siedzibą na Florydzie.

Firma Michaela Burry'ego sprzedała większość posiadanych akcji

Inwestor znany z “The Big Short” ostrzegał wcześniej na Twitterze o potencjalnym krachu rynkowym. Jeden z jego tweetów wskazywał, że niedawny rajd cenowy na Nasdaq prawdopodobnie będzie krótkotrwały. Porównał obecną sytuację do tej sprzed wybuchu afery Enronu, zamachów z 11 września i pęknięcia bańki dotcomów.

Burry dalej tweetował w zeszłym tygodniu:

Nasdaq jest w fazie hossy, ponieważ jest o 20% droższy od swojego dołka? Kto to wymyśla? Po 2000 r. Nasdaq osiągnął to 7 razy, podczas gdy spadł o 78% do najniższego poziomu z 2002 r.

Inwestor ostrzegł w innym swoim tweecie, że amerykańską gospodarkę czeka kryzys. Powołał się na wzrost zadłużenia konsumentów.

Salda kredytów konsumenckich netto rosną w rekordowym tempie

– tłumaczył sugerując, że konsumenci powinni “ograniczać wydatki w obliczu inflacji”. Następnie wszedł na temat helicopter money z okresu pandemii COVID-19.

Pamiętasz problem nadmiaru oszczędności? Już nie. Pieniądze z helicopter COVID nauczyły ludzi znowu wydawać pieniądze

– tłumaczył to, co dzieje się na rynku.

Zima nadchodzi

– dodał.

Jamie Dimon też wieszczy kryzys

Warto dodać, że w podobnym tonie wypowiedział się Jamie Dimon z JP Morgan. Jego zdaniem istnieje duże ryzyko czegoś gorszego od recesji. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 452,94 USD0,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3521,63 USD0,52%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,76 USD1,42%
Solana logo
SolanaSOL
134,94 USD-0,36%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3521,08 USD0,49%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,41%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD6,36%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,28%