za
CEO JPMorgan - Jamie Dimon - uważa, że czeka nas "coś gorszego" od recesji

CEO JPMorgan – Jamie Dimon – uważa, że czeka nas “coś gorszego” od recesji

BiznesEkonomia
zondacrypto bitcoin giveaway

Dyrektor generalny JPMorgan – Jamie Dimon – podzielił się swoimi prognozami dotyczącymi gospodarki USA. Jego zdaniem można oczekiwać jeszcze czegoś „gorszego” niż recesja. Widać “chmury burzowe” – powiedział, powołując się na takie czynniki jak: stopy procentowe, QT, ceny ropy, wojnę w Ukrainie i relacje z Chinami.

Prognozy gospodarcze Jamiego Dimona

Prezes i dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, podzielił się swoimi przewidywaniami na temat kierunku, w którym zmierza gospodarka USA. O jego prognozach informuje Yahoo Finance. Zauważając, że gospodarka USA jest nadal silna, podkreślił jednak, że dziś „trzeba myśleć inaczej”, jeśli chcemy trafnie prognozować przyszłość ekonomiczną świata i jego kraju.

CEO JPMorgan - Jamie Dimon - uważa, że czeka nas "coś gorszego" od recesji

Co tam jest? Są chmury burzowe. Stopy procentowe, QT, ropa, Ukraina, wojna, Chiny

– wyliczał zagrożenia dla stabilności gospodarczej USA.

Potem dodał, że gdyby “miał postawić” na “miękkie lądowanie” uznałby, że jest na to tylko 10% szans. Z kolei ma “mocniejsze lądowanie, łagodną recesję” dałby “20%, 30%”. “Cięższa recesja” to także 20-30%. Z kolei “coś gorszego” również od 20% do 30%.

– Złym ruchem jest mówienie ”oto moja jednopunktowa prognoza” – wyjaśnił.

Jego przewidywania są odzwierciedleniem tego, co powiedział w czerwcu, gdy ostrzegał, że „nadchodzi na nas huragan gospodarczy”. Doradzał inwestorom, aby się przygotowali na najgorsze. Mimo, że Dimon zakłada naprawdę zły scenariusz, to podczas jego niedawnej wizyty w oddziale banku JPMorgan Chase w Olneyville, powiedział, że „cokolwiek przyniesie przyszłość, JPMorgan jest przygotowany”.

Co czeka gospodarkę USA?

Różni analitycy przewidywali, że w tym roku gospodarka USA może znaleźć się w stanie recesji. Szef działu ds. analiz gospodarczych Bank of America, Michael Gapen, powiedział w poniedziałek na antenie Fox Business, że jest duża szansa na łagodną recesję w tym roku. Oczekuje bowiem, że Rezerwa Federalna niechcący wywoła spowolnienie, prowadząc wojnę z inflacją.

Ten cykl prawdopodobnie skończy się łagodnym spowolnieniem… (…) Naprawdę trudno jest osiągnąć miękkie lądowanie – stwierdził analityk.

Ekonomista Goldman Sachs, David Mericle, szczegółowo opisał swoją wizję w notatce dla Sunday:

Nasz ogólny wniosek jest taki, że istnieje realna, ale trudna ścieżka prowadząca do miękkiego lądowania, chociaż kilka czynników pozostających poza kontrolą Fed może ją złagodzić lub skomplikować i podnieść lub obniżyć szanse sukcesu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Goldman Sachs Jamie Dimon jpmorgan recesja
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.