za
metaverse Pussy Riot

Wokalistka Pussy Riot, Nadya Tolokonnikova, tworzy swoją społeczność metaverse

2023-04-17
Metaverse
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Wokalistka Pussy Riot, Nadya Tolokonnikova, chce stworzyć swoją społeczność metaverse. Ma być to projekt m.in. dla osób ze społeczności LGBTQIA+.

Metaverse dla LGBTQIA+

12 kwietnia Nadya Tolokonnikova, twórczyni Pussy Riot, feministycznego, punkrockowego kolektywu z Rosji, ogłosiła powstanie społeczności metaverse dla osób LGBTQIA+. Zrobiła to podczas wydarzenia NFT NYC 2023.

Projekt powstaje w ramach interaktywnej gry 3D IMVU. Dodatkowo pierwsze 5000 użytkowników, którzy odwiedzą metaverse i ukończą w nim przygotowaną przez twórców misję, otrzyma NFT zaprojektowane przez samą Tolokonnikovą.

Jak podają twórcy, inicjatywa „Utopia: wirtualna przystań dla wszystkich” ma na celu zapewnienie wyjątkowego i przyjaznego środowiska dla wszystkich. Dla kobiet, BIPOC (skrót od Black, Indigenous, and people of color) i osób ze społeczności LGBTQIA+. Środowiska, w którym każdy może wchodzić z innymi w różne interakcje.

Ci, którzy chcą odwiedzić metaverse Tolokonnikovej, mogą to zrobić od 14 kwietnia, logując się do IMVU i tworząc unikalnego awatara według własnych upodobań.

Według samej Tolokonnikovej stworzenie tej cyfrowej przestrzeni jest pierwszym krokiem do spełnienia jej marzenia o zbudowaniu „Różowego Kościoła Feminizmu”. Powiedziała, że “bardzo ekscytujące jest uruchomienie Utopii w IMVU i uczynienie jej feministyczną, queerową, zróżnicowaną i radykalną”. Dodała, że “od zawsze” jej “marzeniem było stworzenie Różowego Kościoła Feminizmu”. Ten ostatni chce zbudować też w realnym życiu, ale “pierwszym krokiem jest urzeczywistnienie tej wizji w metaverse”.

Walka o wolność słowa w Rosji

Tolokonnikova to osoba, która walczy o wolność słowa w Rosji. Została skazana na dwa lata więzienia za protesty przeciwko rządowi prezydenta Rosji Władimira Putina. Promuje też równość dla społeczności LGBTQIA+. Nowe metaverse to jeden z jej projektów skupionych na ekosystemie kryptowalut, nad którym pracuje.

Maura Welch, wiceprezes ds. marketingu w Together Labs, powiedziała, że cała jej firma jest zachwycona współpracą z IMVU i Nadyą, ponieważ ta ostatnia “od dawna kocha wolność i estetyczne możliwości metawersum IMVU”.

Pussy Riot to grupa znana z protestów politycznych i prowokacji obyczajowych. Jej występy mają formę nielegalnych akcji i happeningów organizowanych w dość niekonwencjonalnych miejscach: na stacjach metra, dachach trolejbusów, na placu Czerwonym, a także w drogich butikach odwiedzanych przez rosyjską klasę wyższą.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 280,39 USD-0,20%
Ethereum logo
EthereumETH
3573,68 USD0,96%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,44 USD0,90%
Solana logo
SolanaSOL
136,41 USD-2,44%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3574,63 USD0,95%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,09%
XRP logo
XRPXRP
0,50 USD-0,04%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-1,95%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,03 USD-2,63%