za
Metaswiaty-2023

Metaświaty 2023 – dowiedz się, jak będzie wyglądała przyszłość

Już 28 marca w Krakowie w kinie Kijów obędzie się konferencja naukowa Metaświaty 2023. Jeżeli więc kogoś interesuje tematyka sztucznej inteligencji i tego, jaka czeka nas przyszłość w kontekście rozwoju platform takich jak ChatGPT, powinien zainteresować się tym wydarzeniem.

Osobliwość czai się za rogiem

Czy sztuczna inteligencja uczyni artystów bezrobotnymi, czy będzie dla nich nowym narzędziem kreacji? Czy płótno i papier zostanie zastąpione przez NFT? Jak na naszą rzeczywistość wpłyną komputery kwantowe? Czy Web3 to już zdemokratyzowany internet, czy tylko buzzword promowany przez entuzjastów kryptowalut, techno libertarian i inwestorów venture capital? Czy prawo nadąży za rozwojem technologii? To tylko niektóre pytania, które zadają sobie osoby zainteresowane rozwojem sztucznej inteligencji. Na pytania te postarają się odpowiedzieć goście wydarzenia Metaświaty 2023.

Warto dodać, że wszystkie powyższe dylematy to nie tylko rozważania fanów nowych technologii, którzy przedawkowali filmy science fiction. Analitycy Deloitte, którzy co roku przedstawiają prognozy rozwoju rynku na kolejne parę lat, w swojej najnowszej analizie wskazali, że do 2026 r. około 25% konsumentów będzie spędzać co najmniej 1 godzinę dziennie w metaverse. Dziś zaledwie 30% firm dostrzega ten trend i swoje usługi oraz produkty chce oferować w metawszechświatach.

Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o systemy działające w oparciu o technologię blockchain. Rosnąca świadomość potencjału, jaki oferuje ta technologia, będzie miała wpływ na modele biznesowe, architekturę IT, systemy, łańcuchy dostaw czy cyberbezpieczeństwo. Dlatego śledzenie nowych trendów jest takie ważne i może mieć wpływ na naszą zawodową przyszłość i karierę.

Metaświaty 2023 – co dokładnie czeka nas w ramach wydarzenia?

Na wydarzeniu Metaświaty 2023 będziemy mogli wysłuchać ponad 30 panelistów i wykładowców w ramach ponad 7 godzin wykładów i dyskusji. Wszystko odbędzie się w ramach czterech paneli: “Metaświat”, “Rzeczywistość Web3”, “Generatywna sztuczna inteligencja i sztuka” oraz “Sztuczna inteligencja i technologia kwantowa”. Wszystko rozpocznie się o 9:30, zakończy o 17:10.

W ramach wydarzenia będzie można wysłuchać wielu ekspertów ze świata nauki i biznesu.

Osoby zainteresowane rynkiem kryptowalut będą z pewnością zaciekawione prelekcją Janusza Zielińskiego, co-foundera Ari10 oraz Gamerhash, który jest związany z mediami branżowymi takimi jak kanał Youtube Krypto Raport oraz naszym portalem. Janusz tworzy przemyślane strategie biznesowe, marketingowe oraz rozwoju, pomagając firmom umacniać swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Bitcoinem i kryptowalutami zainteresował się już w 2012 roku a zawodowo związał od początku 2018 roku. Aktualnie specjalizuje się w ekosystemie Yuga Labs, największego gracza na rynku NFT. W czasie wydarzenia wygłosi wykład pt. „Otherside, co wiemy o metaversie firmy wartej 4 miliardy dolarów?”

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.metaswiaty.pl

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności