za
PKO BP PLCOIN

Metaverse będzie za 5-7 lat głównym kanałem komunikacji banków z klientami – uważa wiceprezes PKO BP

2022-11-19
Metaverse
robinhood aplikacja rejestracja

Na początku października PKO Bank Polski przeniósł swój oddział PKO Rotunda do metaverse. Okazuje się, że bank mocno wierzy w rozwój tej nowej technologii. Metaverse będzie za 5-7 lat głównym kanałem komunikacji banków z klientami, twierdzi wiceprezes PKO BP Artur Kurcweil.

Metaverse będzie dla banków czymś bardzo ważnym

Już dziś widzimy w tej technologii potencjał do przeprowadzenia szkoleń i organizacji eventów – dodał Kurcweil podczas konferencji IT@Bank.

Jak przypomniał, jego bank już jakiś czas temu rozpoczął swoją ekspansję w wirtualnym świecie. Chodzi o wspomniane we wstępie przeniesienie oddziału PKO BP do cyfrowego świata i uruchomienie w ten sposób pierwszej swojej placówki w metaverse.

Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę, w której udostępniona została wystawa polskiej sztuki współczesnej. PKO Bank Polski wykorzysta swoją obecność w metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które posłużą mu do rozwoju nowego kanału komunikacji z klientami oraz jego wykorzystania biznesowego w dalszej przyszłości

czytamy w komunikacie sprzed miesiąca.

– Mocno wierzę w to, że za 5-7 lat [metaverse] będzie głównym kanałem komunikacji banków z klientami – podkreślił zaś teraz wiceprezes PKO BP Artur Kurcweil w czasie IT@Bank.

Paweł Gruza myśli podobnie

W podobnym tonie wypowiadał się Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, który kieruje pracami zarządu.

Miesiąc temu w czasie Infoshare udzielił wywiadu nt. metaverse portalowi MamStartup.

Docelowo za pośrednictwem metaverse chcemy oferować tradycyjne produkty bankowe – powiedział Gruza. Dodajmy, że jak na razie nie jest to możliwe, bowiem nie istnieją potrzebne protokoły bezpieczeństwa, które zabezpieczałyby transakcje wykonywane w metaverse. Tyle że te z pewnością się pojawią – to tylko kwestia czasu.

Po zbudowaniu know-how bank chce przenieść fizyczne produkty bankowe do cyfrowego świata. Sam Paweł Gruza widzi w metaverse przestrzeń do współpracy między bankiem a startupami.

Do tego PKO Bank Polski zamierza wykorzystać tę technologię do immersyjnego onboardingu nowych pracowników, a także do prowadzenia szkoleń wdrożeniowych

dodaje MamStartup.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.