CEO Messari: w przyszłym roku na rynku czekają nas wstrząsy

2020-06-25 Kryptowaluty

Dyrektor generalny Messari, Ryan Selkis, twierdzi, że obecna lista 10 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej może być przyczyną poważnego wstrząsu […]

Dyrektor generalny Messari, Ryan Selkis, twierdzi, że obecna lista 10 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej może być przyczyną poważnego wstrząsu na rynku w przyszłym roku. Dostrzega poważną konkurencję nawet dla tak mocnego gracza jak Ethereum.

COE Messari: przyszły rok będzie bardzo interesujący

messariSelkis wymienia choćby Binance Coin (BNB) jako ten projekt, który może mocno awansować w 2021 r. w rankingu kapitalizacji. Liczy, że stanie się czwartą co do wielkości kryptowalutą świata. Po nim na CoinMarketCap zobaczymy jego zdaniem Cardano i Tezos (kolejno piąte i szóste miejsce).

Jak uważa, na siódmej i ósmej pozycji znajdują się z kolei UNUS SED LEO (LEO) i zdecentralizowany protokół finansowy Compound (COMP). Monero (XMR) i Zcash (ZEC) dopełniają zaś TOP 10.

Oczywiście sam szczyt – z BTC na pierwszym miejscu i ETH na drugim – pozostanie jeszcze bez zmian.

Ethereum z konkurencją

Jeśli chodzi o trzecie miejsce, szef Messari uważa, że szansę na nie ma Polkadot (DOT). To jednak projekt, który jeszcze oficjalnie nie został wprowadzony na rynek. Platforma została sfinansowana przez Fundację Web3 i ma na celu zapewnienie kompatybilności między różnymi łańcuchami bloków. Zdaniem eksperta Messari może ona stać się potencjalnym konkurentem dla Ethereum.

„Polkadot jest jednym z lepiej finansowanych i znanych konkurentów Ethereum ścigających się z tym projektem na rynku. Teraz dołącza do Solana, NEAR i Celo jako inteligentnych platform kontraktowych, które uruchomiły mainnety w wersji beta. Co najmniej siedem innych sieci planuje uruchomić testy w tym roku”

– mówi CEO Messari.

W każdym razie przyszły rok, jak widać, w jego wizji prezentuje się na prawdę bardzo intrygująco.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Ethereum kryptowaluty polkadot

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.