za

Megadeth emituje kolekcję NFT

2022-09-15
BlockchainNFT
Binance Launchpool

Zespół Megadeth, pionierzy thrash metalu, kontynuują swoją przygodę z Web3. Przygotowali „Rattleheads”, kolekcję cyfrowej sztuki, której głównym motywem jest maskotka grupy, Vic Rattlehead.

Megadeth i NFT

Kolekcja wyprodukowana przez Five To One Collective we współpracy z Upper Echelon Studios, jest inspirowana wieloletnim fanklubem zespołu, Cyber ​​Army, i maskotką Viciem Rattleheadem, upiorną postacią, która znajduje się na okładkach większości płyt kapeli. Projekt ma być rozbudowany o dodatkowe narzędzia, które zostaną ujawnione w niedalekiej przyszłości.

Lider Megadeth, Dave Mustaine, podkreślił w swoim oświadczeniu, że jego grupa zawsze była pionierem – i to nie tylko w kwestiach artystycznych.

Nasz pierwszy album ustanowił standardy dla thrash metalu. Byliśmy pierwszym zespołem, który miał swoją stronę internetową. Klub Cyber ​​Army powstał w 1994 roku. Nasz album „Dystopia” z 2016 roku zawierał opisy wirtualnej rzeczywistości. A teraz, wraz z rozwojem technologii Web3 i jej zdolnością do bezpośredniego łączenia nas z naszymi fanami — ten moment jest idealny dla Megadeth. To ostateczna więź z naszą społecznością (…)

– napisał.

megadeth mega

Zespół-legenda

Grupa Megadeth została założona przez Mustaine’a na początku lat 80. Wcześniej był on gitarzystą w Metallice. Pierwsze albumy jego zespołu są stawiane obok “Master of Puppets” Metalliki czy “Reign in Blood” Slayera i stanowią kanon gatunku, jakim jest thrash metal (muzycznie to synteza heavy metalu i punk rocka).

Według Billboardu, najnowszy album Megadeth, „The Sick, The Dying… And The Dead!”, tylko w pierwszym tygodniu po premierze sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w liczbie 48 000 egzemplarzy. Wylądował na 3. pozycji na liście Billboard 200. To ósmy album zespołu, który znalazł się w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.

Wcześniejsze albumy zespołu, które znalazły się na liście Billboard 200, to „Countdown to Extinction” (nr 2, 1992), „Youthanasia” (nr 4, 1994), „Cryptic Writings” (nr 10, 1997), „United Abominations” (nr 8, 2007), „Endgame” (nr 9, 2009), „Super Collider” (nr 6, 2013) i „Dystopia” (nr 3, 2016).

Warto przypomnieć, że pierwsze podejście do rynku NFT zespołu miało miejsce w 2021 r. Wtedy na rynku pojawił się projekt NFT „Vic Rattlehead: Genesis” zawierający logo formacji i jej kultową maskotkę obracającą się w przeciwnych kierunkach przez sześć sekund. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności