za

Rośnie hash sieci Bitcoin

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Bitcoin odnotował znaczne odbicie w kwestii współczynnika hash, co sugeruje, że więcej górników wraca do kopania BTC. Niesie to za sobą poważne konsekwencje.

Hash Rate osiąga nowy poziom

Hash w sieci bitcoina osiągnął swój rekordowy poziom w czerwcu 2022 r. Jednak szybko spadł po fali upałów w Stanach Zjednoczonych, która zmusiła górników do wyłączenia swoich koparek w celu oszczędzania energii. Teraz górnicy wracają do sieci, ponieważ temperatury ustabilizowały się, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu wskaźnika hash.

W ciągu ostatnich 7 dni wskaźnik hash osiągnął nowy rekord wszech czasów. Skok ten w naturalny sposób doprowadził do wzrostu szybkości produkcji bloków. W ciągu ostatnich kilku miesięcy górnicy bitcoina dążyli do szybkości produkcji bloków wynoszącej 6 na godzinę, ale teraz przekroczyli ją, osiągając w zeszłym tygodniu średnią 6,28 bloków na godzinę.

Biorąc pod uwagę ten wzrost i plany górników, aby zwiększyć moc wydobywczą, Arcane Research przewiduje, że hash może osiągnąć nawet 245 EH/s do końca 2022 roku.

Rosną przychody górników

Wskaźnik hash nie był jedyną rzeczą, która wzrosła w ostatnim tygodniu. Górnicy bitcoinów radzili sobie znacznie lepiej pod względem przychodów, ponieważ odnotowali 5% wzrostu w ciągu ostatniego tygodnia. To podniosło ich dzienne przychody z poziomu 18 milionów dolarów i zbliżyło je do 20 milionów dolarów w zeszłym tygodniu.

Wzrost był tematem tygodnia, przy czym dzienne opłaty wzrosły o 4,59%, a dzienne wolumeny transakcji o aż 6,50%, co stanowi najwyższy wzrost w tym tygodniu. Jeśli chodzi o poziom hashu, który osiągnął nowy rekord wszechczasów, we wtorek nastąpił też wzrost trudności kopania o 3,25. Stanowiło to czwartą z rzędu korektę trudności w górę, co bez wątpienia wywiera presję na marże zysku górników bitcoinów.

Jak na tym tle zachowuje się zaś kurs bitcoina? Dziś za 1 BTC należy zapłacić ok. 20 100 USD, co przekłada się na spadek ceny o 1% w skali doby i 4% wzrostu w ciągu 7 dni. Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 1600 USD. Oznacza to spadek ceny o 1% w ciągu doby oraz wzrost o 2% w skali tygodnia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.