Mati Greenspan: SEC może zacząć uderzać w rynek kryptowalut

Bitcoin Regulacje Wiadomości

Założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan, obawia się, że ostatnia akcja SEC przeciwko zdecentralizowanej platformie LBRY może być początkiem nowego trendu, […]

Założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan, obawia się, że ostatnia akcja SEC przeciwko zdecentralizowanej platformie LBRY może być początkiem nowego trendu, który zagrozi przyszłości wszystkich kryptowalut.

Mati Greenspan: SEC może uderzyć w rynek kryptowalut

Zgodnie ze skargą złożoną przez SEC 29 marca, LBRY rzekomo oferowało i sprzedawało niezarejestrowane papiery wartościowe za pośrednictwem tokenów LBRY Credit. Działania te trwały od 2016 r. Firma zakwestionowała zarzuty SEC, twierdząc, że jej tokeny są skoncentrowane na użyteczności i nie służą do spekulacji.

W swoim biuletynie Greenspan stwierdził, że ​​jeśli pozew SEC przeciwko LBRY zakończy się sukcesem, będzie to miało dramatyczne konsekwencje. Jego zdaniem „dosłownie postawiłoby to w wątpliwość przyszłość wszystkich kryptowalut, w tym Bitcoina i Ethera”.

Greenspan zauważa, że ​​Stany Zjednoczone pozostają daleko w tyle w zakresie regulacji kryptowalut i ostrzega, że ​​ta sprawa może stworzyć precedens klasyfikowania „wieloaspektowych programowalnych pieniędzy” jako papierów wartościowych.

„Sędziowie na ogół kierują się wskazówkami z poprzednich orzeczeń w podobnych sprawach, więc negatywne orzeczenie w tym miejscu mogłoby ułatwić im zabicie każdego projektu, który wykorzystuje tokeny”, dodał.

Greenspan uważa, że ​​jedyną zbrodnią platformy było to, że została założona w Stanach Zjednoczonych. W efekcie działań SEC startup może zostać „wypędzony ze Stanów Zjednoczonych”. „Takie projekty kwitną w Europie i niektórych częściach Azji, a technologia nadal rozwija się na całym świecie. Ameryka pozostaje w tyle”, dodał.

Mati Greenspan

Obrona przed SEC

LBRY zakwestionowało zarzuty SEC, argumentując, że podczas gdy „SEC twierdzi, że tokeny nie mają innego zastosowania niż spekulacja”, w rzeczywistości pozwalają one użytkownikom dawać napiwki, publikować, kupować i ulepszać treści na platformie.

Greenspan wezwał swoich czytelników do napisania listu do władz w celu okazania wsparcia dla LBRY lub odwiedzenia helplbrysavecrypto.com, aby dowiedzieć się więcej o „idiotycznych działaniach amerykańskich regulatorów”.

Pomimo tego wszystkiego powiedział Cointelegraph, że nadal jest optymistą.

– Miejmy nadzieję, że sędzia będzie mógł zobaczyć rażące dziury w sprawie SEC. Wydaje się, że LBRY ma bardzo rozsądne argumenty, więc jestem optymistą – stwierdził.

Tagi
bitcoin btc btc sec mati greenspan SEC

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.