za

Mati Greenspan: SEC może zacząć uderzać w rynek kryptowalut

Binance Launchpool

Założyciel Quantum Economics, Mati Greenspan, obawia się, że ostatnia akcja SEC przeciwko zdecentralizowanej platformie LBRY może być początkiem nowego trendu, który zagrozi przyszłości wszystkich kryptowalut.

Mati Greenspan: SEC może uderzyć w rynek kryptowalut

Zgodnie ze skargą złożoną przez SEC 29 marca, LBRY rzekomo oferowało i sprzedawało niezarejestrowane papiery wartościowe za pośrednictwem tokenów LBRY Credit. Działania te trwały od 2016 r. Firma zakwestionowała zarzuty SEC, twierdząc, że jej tokeny są skoncentrowane na użyteczności i nie służą do spekulacji.

W swoim biuletynie Greenspan stwierdził, że ​​jeśli pozew SEC przeciwko LBRY zakończy się sukcesem, będzie to miało dramatyczne konsekwencje. Jego zdaniem “dosłownie postawiłoby to w wątpliwość przyszłość wszystkich kryptowalut, w tym Bitcoina i Ethera”.

Greenspan zauważa, że ​​Stany Zjednoczone pozostają daleko w tyle w zakresie regulacji kryptowalut i ostrzega, że ​​ta sprawa może stworzyć precedens klasyfikowania „wieloaspektowych programowalnych pieniędzy” jako papierów wartościowych.

„Sędziowie na ogół kierują się wskazówkami z poprzednich orzeczeń w podobnych sprawach, więc negatywne orzeczenie w tym miejscu mogłoby ułatwić im zabicie każdego projektu, który wykorzystuje tokeny”, dodał.

Greenspan uważa, że ​​jedyną zbrodnią platformy było to, że została założona w Stanach Zjednoczonych. W efekcie działań SEC startup może zostać “wypędzony ze Stanów Zjednoczonych”. “Takie projekty kwitną w Europie i niektórych częściach Azji, a technologia nadal rozwija się na całym świecie. Ameryka pozostaje w tyle”, dodał.

Mati Greenspan

Obrona przed SEC

LBRY zakwestionowało zarzuty SEC, argumentując, że podczas gdy „SEC twierdzi, że tokeny nie mają innego zastosowania niż spekulacja”, w rzeczywistości pozwalają one użytkownikom dawać napiwki, publikować, kupować i ulepszać treści na platformie.

Greenspan wezwał swoich czytelników do napisania listu do władz w celu okazania wsparcia dla LBRY lub odwiedzenia helplbrysavecrypto.com, aby dowiedzieć się więcej o „idiotycznych działaniach amerykańskich regulatorów”.

Pomimo tego wszystkiego powiedział Cointelegraph, że nadal jest optymistą.

– Miejmy nadzieję, że sędzia będzie mógł zobaczyć rażące dziury w sprawie SEC. Wydaje się, że LBRY ma bardzo rozsądne argumenty, więc jestem optymistą – stwierdził.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności