Agencja Usług Finansowych: młodzi Japończycy powinni uważać na kryptowaluty

Bitcoin Wiadomości

Najwyższy organ nadzoru finansowego w Japonii, Agencja Usług Finansowych (FSA), opublikował ostrzeżenie o możliwym ryzyku związanym z inwestycjami w kryptowaluty. […]

Najwyższy organ nadzoru finansowego w Japonii, Agencja Usług Finansowych (FSA), opublikował ostrzeżenie o możliwym ryzyku związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Co ciekawe, zaadresował je do młodszych obywateli.

Agencja Usług Finansowych ostrzega młodych Japończyków

Japońskie władze przegłosowały zamianę w kodeksie cywilnym, która oficjalnie obniży wiek pełnoletności z 20 do 18 lat. Poprawka zostanie ogłoszona 1 kwietnia przyszłego roku. Oznacza to, że 18-latkowie będą mogli kupować kryptowaluty. Ten fakt zaniepokoił FSA. Organ opublikował więc ostrzeżenie dla młodszych obywateli Japonii, którzy już rozważają swoje pierwsze ruchy na giełdach z kryptowalutami.

FSA ostrzega, że „kryptowaluty różnią się od fiatów [czyli np. jena], których wartość jest gwarantowana przez kraje, które je emitują”. Agencja dodała, że ​​wszyscy inwestorzy na rynku BTC narażeni są na ryzyko strat z tytułu spadków cen i zmienności kursów. Regulator dodał, że w kraju nie ma też funduszu wsparcia finansowego dla projektów z rynku kryptowalut, które staną się np. ofiarami hakerów. Innymi słowy Agencja Usług Finansowych poinformowała, że inwestowanie w Bitcoiny i inne cyfrowe waluty jest obarczone wysokim ryzykiem.

Agencja zwróciła również uwagę, że dziś uruchomionych jest już wiele telefonów zaufania dla osób, które mają trudności ze zrozumieniem kluczowych pojęć na nowych rynkach lub osób, które doznały traumy psychicznej w wyniku strat, jakie poniosły na giełdach.

Agencja Usług FinansowychMożesz kupić BTC, ale nie możesz pić piwa

Pomimo zmian prawnych, osoby w wieku poniżej 20 roku życia nadal będzie obowiązywał zakaz spożywania alkoholu, palenia tytoniu lub uprawiania hazardu w czasie wyścigów konnych.

Oprócz inwestowania w kryptowaluty, osoby w wieku 18 i 19 lat będą jednak wkrótce mogły podpisywać umowy najmu mieszkania lub domu, zaciągać kredyty, zawierać związki małżeńskie oraz kupować lub sprzedawać samochody bez uzyskania zgody rodziców.

Warto przypomnieć, że nowe przepisy zostały sformułowane już pod koniec 2017 r., czyli tuż po tym, jak FSA zaczęło nadzorować giełdy kryptowalut. Miało to jednak też miejsce przed słynnym hackiem giełdy Coincheck z początku 2018 r.

Tagi
bitcoin btc inwestycja w btc Japonia jen

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.