Mark Cuban: Ethereum ma przewagę nad Bitcoinem

Ethereum Wiadomości

Właściciel Dallas Mavericks i gwiazda programu Shark Tank, Mark Cuban, twierdzi, że Ethereum ma wyraźną przewagę nad Bitcoinem. Cuban: Ethereum […]

Właściciel Dallas Mavericks i gwiazda programu Shark Tank, Mark Cuban, twierdzi, że Ethereum ma wyraźną przewagę nad Bitcoinem.

Cuban: Ethereum to w pewnym sensie poważny rywal BTC

W nowym wywiadzie dla podcastu The Unchained Cuban zapewnił, że ​​funkcjonalność inteligentnych kontraktów Ethereum i liczne przypadki użycia tej technologii gwarantują przewagę ETH nad najlepszymi zasobami kryptowalutowymi według kapitalizacji rynkowej.

– [Bitcoin i Ethereum] są faktycznie platformami, które umożliwiają wiele rzeczy. Tyle że Bitcoin w tej chwili naprawdę ewoluował, aby być przede wszystkim środkiem przechowywania wartości i bardzo trudno jest go wykorzystać do czegokolwiek innego. Jeśli chcesz, stanie się dla ciebie cyfrowym złotem. Możesz go używać jako platformy, która umożliwia inne rzeczy, ale wymaga to o wiele więcej [pracy], prawda? Wymaga kompresowania lub robienia różnych innych rzeczy i przez to [BTC] działa bardziej jako zabezpieczenie niż cokolwiek innego – powiedział.

Jego zdaniem w przypadku Ethereum sprawa jest prostsza.

– Podczas gdy w Ethereum, wiesz, jest o wiele więcej wbudowanych narzędzi w jego organicznej i natywnej formie. Sama możliwość korzystania z inteligentnych kontraktów w sposób organiczny i natywny jest obecnie znaczącą różnicą. To nie znaczy, że nie ma warstwy numer 2 na Bitcoinie, która, no wiesz, tworzy nową wartość i stwarza nowe możliwości. Ale naprawdę musisz pracować o wiele ciężej w przypadku Bitcoina niż Ethereum – dodał.

cuban eth

Ethereum da ci więcej!

Cuban podkreślił, że ​​funkcje Ethereum pozwalają platformie i opartym na niej zasobom rozwijać np. rynek niezmiennych tokenów (NFT), który zmierza w kierunku masowej adopcji. Gdy nowi użytkownicy wchodzą do sektora kryptowalut za pośrednictwem NFT, często będą musieli wchodzić w interakcję z platformą Ethereum.

– Ludzie używają ETH do kupowania NFT, do robienia większej liczby rzeczy, a inteligentne kontrakty po prostu sprawiają, że programowanie jest nieco prostsze – tłumaczył.

Jak dodał, dziś jest dobry czas na to, by inwestować w ETH.

– (…) myślę, że zobaczysz więcej powodów, aby kupować ETH właśnie teraz – powiedział.

Tagi
Blockchain cuban eth ether Ethereum mark cuban

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.