Niestety wielu użytkowników wyśmiało grafikę.

Felietonista New York Times, Kevin Roose, porównał ją do czegoś „gorszego niż gra Wii z 2008 roku”. Inni użytkownicy Twittera byli mniej subtelni. Pisali m.in., że awatar szefa Mety ma „obrzydliwie brzydkie oczy”. Wielu porównywało projekt metaverse do grafik z wczesnych lat 90. i zwracało uwagę, jak nierealistycznie i dziecinnie wygląda w wirtualnej rzeczywistości Zuckerberg.

Zuckerberg odpowiada

Zuckerberg najwyraźniej widział krytyczne posty i memy, ponieważ w piątek ogłosił, że w ramach projektu nadchodzą ważne aktualizacje. Mają one dotyczyć m.in. nowej grafiki awatara. Na Facebooku i Instagramie opublikował nowe zdjęcie swojego bardziej zaawansowanego graficznie awatara.

Wiem, że zdjęcie, które opublikowałem na początku tego tygodnia, było dość proste – zostało zrobione bardzo szybko, aby uczcić start [Horizon]

– napisał Zuckerberg w podpisie do postu.

Dodał, że “grafika w Horizonie może być znacznie lepsza”.

zuckerberg selfie
Źródło: Instagram

Zuckerberg dodał, że większą ilością szczegółów nowego projektu podzieli się z fanami na Connect, corocznej konferencji firmy.

Meta idzie w kierunku metaverse

Facebook planował wydać co najmniej 10 miliardów dolarów w 2021 roku na Facebook Reality Labs, przeznaczając znaczne środki na swoje produkty i usługi z zakresu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Horizon Worlds jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Jak wiadomo, Zuckerberg ma nową wizję swojej firmy. Widząc zmiany zachodzące w social mediach, chce skierować jej rozwój w kierunku metaverse. Z jakim skutkiem? Jak na razie nowy projekt Mety (nazwa została zmieniona także z powodu najnowszej wizji spółki) budzi spore kontrowersje.

Tagi
Mark Zuckerberg meta metaverse selfie

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.