Mark Palmer: BTC zdrożeje do 95 000 USD. Warto też inwestować w Microstrategy

2021-04-04 Bitcoin Kurs Bitcoin Wiadomości

Dyrektor zarządzający BTIG i analityk z rynku aktywów cyfrowych Mark Palmer ujawnił swoje prognozy dot. Bitcoina (BTC) i Microstrategy (MSTR). […]

Dyrektor zarządzający BTIG i analityk z rynku aktywów cyfrowych Mark Palmer ujawnił swoje prognozy dot. Bitcoina (BTC) i Microstrategy (MSTR). W swojej notce podkreślił związek między wyceną MSTR a wartością kryptowaluty.

Mark Palmer bada cenę BTC

Mark Palmer wszedł na temat decyzji MSTR dot. kupna BTC.

W pełni zdajemy sobie sprawę, że MSTR, które w sierpniu zeszłego roku stało się pierwszą amerykańską spółką notowaną na giełdzie, która przyjęła Bitcoiny jako aktywa rezerwy skarbowej, zajęło przy tym ogromną, niezabezpieczoną długą pozycję na wysoce niestabilnych aktywach spekulacyjnych… [MSTR ma na celu] uchwycenie wzrostu wynikającego ze zwiększonego przyjęcie kryptowaluty przez inwestorów instytucjonalnych zaniepokojonych rosnącą presją inflacyjną

– napisał w dokumencie.

Komentarz Palmera na temat korelacji między tymi dwoma aktywami – BTC a akcjami Microstrategy – pojawia się, gdy opublikował on rating „kupuj” dla MSTR z ceną docelową 850 USD. Założył przy tym, że Bitcoin wzrośnie do aż 95 000 USD do końca 2022 r. Jedna akcja MSTR kosztuje teraz około 703 USD. Za 1 BTC należy z kolei zapłacić dokładnie 58 203 USD. Bitoin spadł od wczoraj o 2,64 proc., ale jednocześnie jego kurs wzrósł o 3,15 proc. w skali 7 dni.

Microstrategy przewodzi wszystkim spółkom notowanym na giełdzie pod względem inwestycji w Bitcoina. Firma posiada teraz 91 326 BTC o wartości 2,2 miliarda dolarów. Zakup firmy o tak imponującej wartości opłacił się, ponieważ jej portfel BTC jest obecnie wyceniany na 5,4 miliarda dolarów.

Cyfrowe złoto

Palmer dodaje, że postrzega Bitcoina jako „cyfrowe złoto”, które może wzbudzić zainteresowanie inwestorów w kontekście luzowania polityki pieniężnej.

[Bitcoin jest] atrakcyjnym, niesuwerennym magazynem wartości w czasie, gdy bezprecedensowy poziom globalnych bodźców fiskalnych i monetarnych zwiększył obawy inwestorów dotyczące inflacji monetarnej i deprecjacji walut fiducjarnych

– dodał.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena btc kurs btc Mark Palmer microstrategy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.