Wiadomości

Mark Carney, były gubernator Banku Anglii, dołącza do Stripe

Mark Carney, jeden z najbardziej znanych bankierów centralnych i były gubernator Banku Anglii, oficjalnie dołączył do firmy zajmującej się płatnościami [...]

Data publikacji: 22 lutego 2021

bitbay

Mark Carney, jeden z najbardziej znanych bankierów centralnych i były gubernator Banku Anglii, oficjalnie dołączył do firmy zajmującej się płatnościami cyfrowymi. Stripe, o którą to spółkę chodzi, na razie zrezygnowało z rozwiązań płatniczych opartych na kryptowalutach, ale jego założyciele są pozytywnie nastawieni do tej prężnie rozwijającej się branży.

Mark Carney dołącza do Stripe

Stripe przedstawiło Carney’a jako członka zarządu w niedzielę. Były urzędnik dołączył do Christy Davies, Diane Greene, Jonathana Chadwicka, Sir Michaela Moritza i współzałożycieli Stripe – Patricka i Johna Collisonów. Amerykańska firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi twierdzi, że odniesie korzyści z „rozległego doświadczenia Carney’a w zakresie globalnych systemów finansowych i zarządzania”.

Sam charakter handlu zmienił się w ciągu ostatniej dekady – powiedział Carney. – Stripe było liderem we wdrażaniu tej nowej gospodarki cyfrowej, dostarczając innowacyjne i odporne globalne rozwiązania płatnicze dla dużych i małych firm – dodał.

Jak dodał, „z niecierpliwością czekam na wsparcie Stripe w nadchodzących latach, gdy będą budować globalną infrastrukturę, dzięki której internet stanie się motorem silnego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego”.

Stripe

Założona w 2011 roku firma Stripe reklamuje się jako platforma do przetwarzania płatności w e-handlu i innych formach biznesu internetowego. Firma po raz pierwszy zainteresowała się Bitcoinem (BTC) w 2014 roku. W 2015 r. wprowadziła u siebie płatności oparte na BTC. Ostatecznie porzuciła tę funkcjonalność w 2018 roku z powodu wysokich opłat i długich czasów potwierdzenia. W październiku 2019 r. Stripe zrezygnowało również z uczestnictwa w projekcie Libra Facebooka (dziś Diem).

Chociaż Stripe zrezygnowało z płatności w Bitcoinie, jak na razie współzałożyciel firmy, John Collison, wyrażał się bardzo pozytywnie w kwestii kryptowalut.

Carney również wypowiedział się dość pozytywnie w stosunku do aktywów cyfrowych, zwłaszcza tych wspieranych przez banki centralne. Podczas Sympozjum w Jackson Hole w 2019 r. prognozował, że jakaś cyfrowa waluta banku centralnego mogłaby zastąpić dolara amerykańskiego w roli globalnej waluty rezerwowej.

Otwartym pytaniem jest, czy taka nowa syntetyczna hegemoniczna waluta zostałaby lepiej dostarczana przez sektor publiczny, być może poprzez sieć walut cyfrowych banku centralnego – mówił.

mark carney

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion