za
terra luna

LUNA 2.0 rośnie o 40% po debiucie na Binance

Binance Launchpool

Natywny token niedawno uruchomionej iteracji Terra 2.0 gwałtownie zyskał na wartości w ciągu ostatnich 24 godzin. Wszystko wskazuje na to, że wpływ na wzrosty miał debiut na Binance.

Premiera LUNA 2.0

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Terra 2.0 wystartowała i z powodzeniem rozpoczęła produkcję bloków. Wiele giełd wsparło airdrop dla posiadaczy LUNA, a następnie uruchomiło możliwość handlu nowym tokenem. Kurs nowej kryptowaluty osiągnął 30 dolarów (na niektórych platformach), aby kilka godzin później spaść do zaledwie 4 USD.

Wiodąca giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotów – Binance – umożliwiła jednak handel LUNA dopiero kilka godzin temu. Jej użytkownicy z opóźnieniem otrzymali także airdrop. W komunikacie z dnia dzisiejszego, możemy przeczytać:

Binance zakończyło dystrybucję airdropu Terra (LUNA) dla posiadaczy Terra Classic (LUNC) i TerraClassicUSD (USTC).

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs LUNA poszybował w górę o 42%. W pewnym momencie przekroczył nawet poziom 11 dolarów, ale od tego czasu zdążył odreagować.

luna

Korea chce zamrozić środki LFG

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, policja w Korei Południowej skontaktowała się z wiodącymi giełdami w kraju, aby zamrozić wszelkie fundusze powiązane z Fundacją Luna (Luna Foundation Guard). Organy ścigania twierdzą, że znaleziono poszlaki, które mogą wiązać podmiot z defraudacją sporych sum pieniędzy.

Warto jednak dodać, że żądanie to nie posiada mocy prawnej. Każda giełda może wybrać, jak chce na nie odpowiedzieć. Przez ten fakt fundacja ma czas na wypłatę swoich kryptowalut z giełd – chyba że te będą chciały współpracować ze służbami.

Kilku większych koreańskich inwestorów myśli też o pozwaniu Do Kwona, dyrektora generalnego Terraform Labs. Obwiniają go bowiem za upadek stablecoina UST.

Sytuacja w kraju jest dynamiczna. Ustawodawcy zorganizowali już nawet spotkania z kierownictwem każdej z wiodących giełd, w tym Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit i Gopax.

Jak podaje serwis Newspim, Yoon Chang-Hyeon, przewodniczący specjalnego komitetu People’s Strength Virtual Assets, powiedział, że celem władz jest teraz “sprawdzenie środków ochrony inwestorów na giełdach”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności