Senator Lummis chce edukować polityków w temacie BTC

Bitcoin Wiadomości

Cynthia Lummis, pierwsza senator w USA, która posiada Bitcoiny, uruchomi Financial Innovation Caucus. Cel? Edukowanie polityków w Senacie na temat […]

Cynthia Lummis, pierwsza senator w USA, która posiada Bitcoiny, uruchomi Financial Innovation Caucus. Cel? Edukowanie polityków w Senacie na temat Bitcoina i aktywów kryptograficznych.

Cynthia Lummis chce edukować w temacie kryptowalut

W podcaście Anthony’ego Pompliano Lummis ogłosiła swój zamiar powołania Financial Innovation Caucus.

Mamy nadzieję, że wykorzystamy to jako trampolinę do edukacji członków Senatu USA i ich pracowników w temacie Bitcoina, ale i innych możliwości kryptowalut i innowacji finansowych oraz blockchaina – powiedziała.

Senator stwierdziła, że chce zająć się zwalczaniem fałszywej narracji o zasobach cyfrowych i kryptowalutach. Jak podkreśliła, to nie prawda, że te są wykorzystywane do prania pieniędzy, co udowadniają badania przeprowadzone przez firmę Chainalysis. Raporty spółki wskazują, że „przestępczość związana z kryptowalutami jest mniejsza niż działalność przestępcza z wykorzystaniem gotówki”.

Nie bójmy się Yellen!

Lummis zauważyła też, że ​​niedawno rozmawiała z sekretarz skarbu Janet Yellen. Starała się stłumić obawy społeczności kryptowalut dotyczące Yellen. Opisuje nową sekretarz skarbu jako osobę mającą „otwarty umysł” w kwestii kryptowalut.

– To będzie wymagało dużo pracy, aby dojść do miejsca, w którym będziemy mogli prowadzić otwarty dialog, wolny od bałaganu związanego z odruchową reakcją na obawy, że wszystkie kryptowaluty są przedmiotem działalności przestępczej – dodała jednak po chwili.

Przypomnijmy, że senator Lummis kupiła pierwsze Bitcoiny w 2013 roku. Od tego czasu reklamuje użyteczność BTC jako środek przechowywania wartości. Porównała Bitcoina do funduszu powierniczego.

Byłam skarbnikiem stanu w Wyoming w pierwszej połowie XXI wieku, więc zawsze szukałam miejsca do przechowywania jakiejkolwiek wartości. Mamy w Wyoming stałe fundusze, które opierają się na wydobywaniu minerałów oraz ropy i gazu z ziemi. Pobieramy podatek […] od minerałów i inwestujemy go w stały fundusz. Koncepcja tego stałego funduszu powierniczego na minerały polega na tym, że po zniknięciu minerałów nadal będziemy mieć dochody, ponieważ zainwestowaliśmy wpływy i nadal inwestowaliśmy je w zróżnicowaną alokację aktywów […] Bitcoin przypomniał mi o naszym funduszu – dodała.

lummis

Tagi
btc lummis senat

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.