Lightnite: Battle Royale w stylu Fortnite, umożliwiający zarabianie Bitcoinów

2020-05-15 Ciekawostki Wiadomości

Adopcja Bitcoina z roku na rok zatacza coraz większe kręgi. Podobnie jak BTC, Lightning Network także przebija się do mainstreamu. […]

Adopcja Bitcoina z roku na rok zatacza coraz większe kręgi. Podobnie jak BTC, Lightning Network także przebija się do mainstreamu. Niespełna rok temu młode gamingowe studio Staoshi’s Games wpadło na fantastyczny pomysł, aby połączyć te dwie technologie i stworzyć grę w stylu Fortnite. Pozytywna reakcja społeczności kryptowalutowej (a w zasadzie jej skala), przeszła najśmielsze oczekiwania deweloperów.

Lightnite – Bitcoinowy Fortnite

Krótko mówiąc Lightnite jest grą w stylu battle royale, który ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności. Hitowe tytuły w tej kategorii takie jak: Fortnite czy PUBG od dawna goszczą na topowych pozycjach w rożnych rankingach. Lightnite oferuje graczowi rozgrywkę online w trybie multiplayer oraz single player.

Integracja z portfelem BlueWallet oraz protokołem Lightning Network umożliwia zarabianie Bitcoina poprzez eliminację pozostałych graczy. Jeśli gracz zostanie wyeliminowany, ustalona liczba Stoshi zostaje odjęta z jego konta.

Tryb „Bitcoin” wymaga od graczy wykonania małego depozytu na poczet ewentualnych porażek. W zależności od umiejętności, ilość Bitcoinów w portfelu gracza może rosnąć lub maleć.

Pozostałe innowacyjne funkcjonaliści w Lightnite:

  • niektóre przedmioty w grze są warte prawdziwego Bitcoina i można je podnieść (zwykle są pozostawione na ziemi przez wyeliminowanych graczy);
  • wbudowany w grze sklep Lightnite, pozwala użytkownikom kupować przedmioty w grze w zamian za Bitcoiny, używając salda w grze lub poprzez mikro-transakcję bezpośrednio z portfela gracza;
  • saldo BTC w grze aktualizuje się w czasie rzeczywistym za każdym razem, gdy gracz eliminuje/zostaje wyeliminowany lub podnosi cenny przedmiot (gracz może wtedy wyjść z gry, kiedy chce i natychmiast wycofać swoje saldo do własnego portfela).

Czy kryptowaluty zapoczątkują erę gier Play2Earn?

Model monetyzacji w Lightnite jest zbudowany w oparciu o Bitcoina i mikropłatności. Umiejętni gracze są nagradzani za poszczególne eliminacje oraz zwycięstwa. W ten sposób gra rekompensuje godziny poświęcone w celu doskonalenia swoich umiejętności. Taki model monetyzacji przypomina nieco mechanizm konsensusu PoW.

Obecnie w świecie gier przeważa model Pay2Win. Gracze z grubym portfelem uzyskują przewagę nad mniej zamożnymi dzięki przedmiotom, kupionym za prawdziwe pieniądze. O jakiejkolwiek sprawiedliwości nie ma tutaj mowy.

Hipotetycznie, wdrażany model P2E, wyrównuje szanse każdego gracza. Z drugiej strony ogranicza możliwości zarobkowe gry. Projekt Lightnite, aby finansować swoją działalność skorzystał z crowdfundingu. Osoby, które lubią projekt, mogą go sfinansować, kupując produkty Lightnite na stronie kampanii crowdfundingowej dostępnej pod adresem https://buy.lightnite.io.crowdfundingu.

Zintegrowany w grze sklep, pozwala użytkownikom na zakup kosmetycznych itemów, takich jak:

  • skórki do postaci i broni
  • nowe postacie

Implementacja P2E, z pewnością pozwoli na dotarcie do większego grona odbiorców. Dodatkowo twórcy gry chcą umieścić ją na globalnych platformach typu: Steam czy PlayStation Store. Z pewnością byłyby to kolejny krok do adopcji Bitcoina i upowszechnienia go w mainstreamie. Ostatnie dane pokazują, że liczba kont na Steam wynosi 1 miliard (ok 90 milionów aktywnych użytkowników).

Gra wciąż jest w fazie rozwoju. Jesienią planowane jest zakończenie bety, ale z informacji jakie udało się nam dostać od deweloperów, przejście do alphy może nastąpić wcześniej niż zakłada harmonogram.

Miłego grania i do zobaczenia w Lighnite!

P.S. jeśli w grze spotkacie użytkownika o nicku Cryptomaniak, dajcie zdobyć kilka fragów swojemu ulubionemu redaktorowi 🙂

Oficjalna strona gry: https://lightnite.io/

Tagi
bitcoin gry Lightnite mikropłatności

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.