Blockchain

Layer X Labs oferuje system wyborczy oparty na blockchainie

Nowy system do głosowania zapewni bezpieczeństwo i pewność na poziomie liczenia głosów. Chodzi o platformę japońskiej firmy Layer X Labs, […]

Data publikacji: 9 listopada 2020

bitbay

Nowy system do głosowania zapewni bezpieczeństwo i pewność na poziomie liczenia głosów. Chodzi o platformę japońskiej firmy Layer X Labs, która ma pomóc w przeprowadzaniu lokalnych referendów. Wszystko jest częścią programu Tsukuba City, „inteligentnego miasta” Japonii.

Layer X Labs pomoże ci zagłosować za pośrednictwem blockchaina

Japońska firma Layer X Labs ogłosiła właśnie, że opracowała system do elektronicznego liczenia głosów. Całość jest oparta na protokole blockchaina w ramach szerszej inicjatywy „inteligentnego miasta” realizowanej przez Tsukuba City.

Firma z Tokio poinformowała przy tym, że ​​nowy system będzie spełniał wszelkie techniczne potrzeby głosowania elektronicznego, w tym zapobieganie podwójnemu głosowaniu, dokładne przechowywanie treści wyników głosowania, poufność wyborców i zarządzanie dokumentacją operacyjną.

Ponadto umożliwi wyborcom sprawdzenie własnych wyników głosowania, zapewniając „kryptograficzną możliwość weryfikacji„, czy procesy rejestracji i agregacji głosów w sieci blockchaina zostały przeprowadzone poprawnie.

Layer X wyjaśniło, że poprzez nowy system miasto Tsukuba dąży do przejścia na głosowanie elektroniczne w samorządach. Firma wskazała również, że pracuje nad wzmocnieniem „wysiłków zmierzających do rozwiązywania problemów technicznych związanych z transformacją cyfrową (DX) różnych służb administracyjnych”.

Layer X ogłosiło również, że jej eksperci dołączą do „inteligentnej” rady miasta Tsukuba, prefektury Ibaraki, której celem jest przekształcenie Tsukuby w smart city i wprowadzenie jej w erę cyfrową.

Blockchain na rynku wyborczym

Layer X LabsPandemia koronawirusa skłoniła wiele krajów i lokalnych samorządów do opracowania opcji głosowania online opartych na blockchainie. Rosja eksperymentowała już z głosowaniem elektronicznym opartym na blockchainie w czasie referendum dot. zmian w konstytucji, które umożliwią Władimirowi Putinowi na rządzenie krajem przez kolejne dwie kadencje. Niestety system nie zadziałał dobrze, ale nie przez blockchaina, ale inne warstwy informatyczne.

W podobnym kierunku podążyła francuska gmina Verneuil-sur-Seine, której mieszkańcy zagłosowali nad projektem drogowym za pośrednictwem aplikacji opartej na blockchainie. Z kolei Partia Demokratyczna w stanie Michigan ogłosiła, że jej eksperyment z głosowaniem elektronicznym za pośrednictwem platformy Voatz opartej na blockchainie, także zakończył się sukcesem.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion