Bitcoin

Lark Davis: nie bądź pokarmem dla wielorybów. Nie sprzedawaj łatwo Bitcoinów!

Znany inwestor i analityk z rynku kryptowalut Lark Davis ostrzega, że w czasie korekt na giełdy cyfrowych walut wracają tzw. [...]

Data publikacji: 11 stycznia 2021

bitbay

Znany inwestor i analityk z rynku kryptowalut Lark Davis ostrzega, że w czasie korekt na giełdy cyfrowych walut wracają tzw. grube ryby. Teraz, gdy Bitcoin traci na wartości, duzi inwestorzy mogą chcieć wykorzystać spadki na dokupienie „tanich” kryptowalut. Zdaniem eksperta, mniejsi gracze na giełdach nie powinni poddawać się ich manipulacjom cenowym.

Lark Davis: grube ryby chcą twoje Bitcoiny!

– Na tym rynku są bardzo bogaci i potężni gracze, którzy są bardzo dobrzy w manipulowaniu rynkiem. Są dobrzy w te grę, prawda? I grają w nią, mając jednocześnie miliardy dolarów kapitału. Wstrząsają rynkiem masowymi wyprzedażami – tłumaczył Lark Davis na Youtube. Następnie, gdy kurs spada, odbierają Bitcoiny, które w panice sprzedałe s po 10-procentowym spadku. Chcą zatrząś rynkiem i powtórzyć [wzrosty]. I tak w kółko. Zdobywanie większej ilości Bitcoinów, dodawanie do swoich portfeli – to jest proces próby wytrącenia Cię z twojej pozycji. Pamiętajcie, przyjaciele, nie bądźcie pokarmem dla wielorybów – radzi inwestorom.

Podczas hossy Bitcoina w 2017 roku, najpopularniejsza kryptowaluta spadała wielokrotnie na wykresie o 30 proc. lub więcej. A mimo wszystko nie przeszkodziło jej to zdobyć ATH na poziomie aż 20 000 USD.

Bitcoin dziś

Obecnie BTC kosztuje 35 400 USD, co przekłada się na spadek o  kilkanaście proc. w porównaniu z ostatnim rekordem, jaki widzieliśmy na poziomie 41 940 USD.

Warto dodać, że korekta jak na razie nie była nazbyt głęboka. Analitycy i inwestorzy są zdania, że była w ogóle groźnym zjawiskiem. Np. kilka godzin temu weteran giełdy Peter Brandt powiedział, że kryptowaluta „nie była nawet bliska” złamania parabolicznego trendu wzrostowego.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

lark davis

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion