za
Tylko HODLerzy bitcoina pozostali na polu bitwy. Analiza on-chain

Kursy kryptowalut – analiza techniczna: BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, XLM, EOS

Ten artykuł to początek cyklicznej serii, w której będziemy analizować kursy kryptowalut z największą kapitalizacją rynkową.

Kurs Bitcoin testuje istotne wsparcie! Cena BTC może jednak spaść do 7250 USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że po niezwykle dynamicznych wzrostach z drugiej połowy października, kiedy to cena Bitcoina wzrosła o niemal 40%, od ponad trzech tygodni obserwujemy jej deprecjację. Spadki te doprowadziły już do pokonania horyzontalnego wsparcia w wysokości 8800 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia otworzyło drogę do dalszej utraty wartości. W chwili obecnej obserwujemy test pokonanej niedawno linii tendencji spadkowej. Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować chociażby potencjalne odrzucenie tej strefy. 

We wtorek o poranku za jednego Bitcoina zapłacić trzeba 8112 USD. Jeżeli jednak tendencja spadkowa będzie kontynuowana, cena BTC mogłaby docelowo osunąć się nawet w rejon 7400-7250 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejna, istotna strefa wsparcia.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/nuhe5g1l/

Analizując dynamikę ruchów na wykresie pary BTC/USD warto zwrócić natomiast uwagę, że październikowe wzrosty wyglądają jak ruch impulsywny, a trwające od ponad trzech tygodni spadki jak ruch korekcyjny. Oznacza to, że pod względem dynamiki ruchu, obecną tendencję moglibyśmy uznać za swego rodzaju formę korekty, po której docelowo powinna pojawić się silna reakcja popytowa i kolejny, dynamiczny ruch wzrostowy. Wciąż bez odpowiedzi pozostaje jednak pytanie, czy oczekiwana reakcja pojawi się już w okolicy testowanej obecnie linii wcześniejszej tendencji spadkowej, czy być może najpierw cena BTC osunie się jeszcze niżej.

Ethereum zmierza w kierunku 150 USD

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że cena drugiej największej pod względem kapitalizacji krypotwaluty od drugiej połowy września br. porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górę ograniczenie stanowi bariera 195 USD znajdująca się w rejonie złotej proporcji tj. mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. 

Biorąc pod uwagę, że od kilku dni obserwujemy tu spadki, będące pochodną wcześniejszego odrzucenia górnego ograniczenia tej konsolidacji, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy pogłębienia deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się obecnie okolice dolnego ograniczenia tej formacji tj. 150 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/v4fmhSi7/

XRP coraz bliżej dolnego ograniczenia konsolidacji

Notowania XRP – podobnie jak ETH – od dłuższego czasu poruszają się w trendzie horyzontalnym. Wskutek trwających od kilku dni spadków, cena tego coina osunęła się w okolice lokalnego wsparcia w wysokości 0.2460 USD. Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem obecnie testowany poziom zostanie trwale pokonany, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania dolnego ograniczenia konsolidacji tj. 0.2330 USD. Dopiero trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w okolice górnego ograniczenia konsolidacji. 

Jeżeli jednak w rejonie obecnie testowanego, ani kolejnego wsparcia nie pojawi się żadna reakcja popytowa i finalnie oba poziomy zostaną pokonane, wówczas cena XRP znalazła by się na najlepszej drodze do znacznie większej deprecjacji. Okazuje się bowiem, że poniżej obecnej konsolidacji notowania te były po raz ostatni w grudniu 2017 roku.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/WZkbLIqN/

Bitcoin Cash w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania Bitcoin Casha zauważymy, że mimo, iż ostatnie wzrosty nie dotarły w okolice żadnego istotnego oporu, to od niemal dwóch tygodni znów obserwujemy spadki. Wskutek tej tendencji doszło już do pokonania horyzontalnego wsparcia w wysokości 270 USD, a w chwili obecnej obserwujemy test kolejnego poziomu tj. 240 USD.

Biorąc pod uwagę, że obecnie testowane wsparcie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, w jego okolicy oczekiwać moglibyśmy pojawienia się większej reakcji popytowej. Póki co, reakcja ta jednak się nie pojawiła. Jeżeli zatem obecnie testowana strefa zostanie trwale pokonana, cena BCH mogłaby docelowo osunąć się nawet w okolice poprzednich dołków tj. 210 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/jhtldIwM/

Binance Coin wybija dołem z konsolidacji

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Binance Coina, którego cena wybiła wczoraj dołem z trwającej od trzech tygodni konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się tu większa reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 16.25 USD, bądź nawet 14.50 USD. To właśnie tam znajdują się bowiem kolejne poziomy wsparcia, w rejonie których oczekiwać moglibyśmy pojawienia się reakcji popytowych. 

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/At0YAHzi/

Stellar Lumen poniżej istotnego wsparcia

Potencjalnej deprecjacji spodziewać moglibyśmy się także w najbliższym czasie na notowaniach Stellara, którego cena pokonała dziś techniczny poziom wsparcia w wysokości 0.0688 USD. Biorąc pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie jednego wsparcia otwiera drogę do dalszych spadków w rejon kolejnego, jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, w tym konkretnym przypadku spodziewać moglibyśmy się, że cena XLM osunie się nawet w okolice poprzednich dołków tj. 0.0520 USD.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/piyCgyHK/

EOS odrzuca górne ograniczenie kanału spadkowego

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że jego cena od pewnego czasu porusza się w kanale spadkowym. To właśnie sprawiło, że ostatnie wzrosty dotarły jedynie w okolice górnego ograniczenia tej formacji, gdzie już kilka dni temu ponownie pojawiła się reakcja podażowa.

W dniu wczorajszym cena EOSa nie tylko odbiła się od linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem kanału spadkowego, lecz również osunęła się poniżej horyzontalnego wsparcia w wysokości 3.25 USD. Oznacza to, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 2.70 USD, bądź nawet dolnego ograniczenia kanału.

Pełen rozmiar: https://www.tradingview.com/x/9wSQB3ei/

Analiza przeprowadzona przez Coinquista Lab.

Zarejestruj się na Coinquista.com.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności