Rynek kryptowalut decyduje, czy kontynuować hossę, czy rozpocząć nową falę spadków

Kurs Bitcoin Kursy kryptowalut

Kurs kryptowaluty bitcoin w ostatnich dniach próbował przebić poziom 46 000 USD. Niestety nie udało się tego zrobić. Cyfrowa waluta […]

Kurs kryptowaluty bitcoin w ostatnich dniach próbował przebić poziom 46 000 USD. Niestety nie udało się tego zrobić. Cyfrowa waluta spadła poniżej 45 000 USD. Obecnie 1 BTC kosztuje 44 770 USD.

Rynek kryptowalut z problemami

Podobne problemy dotyczą większości głównych altcoinów. ETH ustabilizowało się poniżej poziomów 3400 i 3350 USD. Z kolei ADA spadła o ok. 5%, a w skali doby przebiła wsparcie na 2,50 USD.

Dziś cały rynek kryptowalut zadaje sobie pytanie: czy bańka na kryptowalutach pękła i ostatnie wzrosty były tylko falą B (korektą pierwszego dużego spadku), czy może wkrótce hossa będzie kontynuowana?

Kluczowe będzie zapewne zachowanie bitcoina. Jeśli niedźwiedzie nadal będą tak mocno napierać, cena kryptowaluty może nadal spadać w kierunku 44 200 USD. Kolejnym ważnym wsparciem może być poziom 43 000 USD, który wskazuje też PlanB, twórca modelu S2F. Gdy bitcoin spadł do tego pułapu, zasygnalizował na Twitterze, że odbicie się od niego uważa za „od lipcahaczone”.

Teraz dodał, że bitcoin jest niedowartościowany, co sugerowałoby, że nadal warto w niego inwestować.

Cena etheru i innych altcoinów

Z kolei cena ETH rozpoczęła kolejny spadek poniżej wsparcia 3 400 USD. Altcoin przebił poziomy 3 350 i 3 300 USD. Obecnie zbliża się do wsparcia 3 250 USD. Jeśli nastąpi jego przełamanie, cena może spaść do psychologicznego poziomu 3000 USD.

Cardano (ADA) zaliczyło ponowny spadek. Cena znalazła się poniżej wsparcia na 2,50 USD. Kolejne istotne wsparcie jest blisko 2,38 USD, poniżej którego niedźwiedzie mogą już nawet testować 2,20 USD.

kurs kryptowaluty

Litecoin (LTC) stale traci na wartości i przebił już poziom wsparcia 180 USD. Cena obecnie konsoliduje się w pobliżu 175 USD. W przypadku dodatkowych spadków kurs może spaść do poziomu 165 USD.

Dogecoin (DOGE) jest notowany poniżej poziomu 0,250 USD. Początkowe wsparcie jest blisko poziomu 0,232 USD, kolejne w pobliżu 0,220 USD, poniżej którego istnieje ryzyko ruchu w kierunku strefy wsparcia 0,200 USD.

Cena XRP nie zdołała pokonać strefy oporu 1,15 USD i zaczęła ponownie spadać. Obecnie 1 XRP kosztuje 1,07 USD.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena btc ETH kurs kryptowalut kurs kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.