za

Kurs ETH powalczy wkrótce o nowe ATH?

Binance Launchpool

Kurs ETH zbliża się właśnie do 4000 USD. ATH kryptowaluty znajduje się na poziomie ok. 4880 USD (w zależności od giełdy kwota ta może być jednak trochę inna). Czy więc w przyszłym tygodniu powalczymy na etherowym parkiecie o nowy rekord cenowy?

Kurs ETH mknie na północ

Podczas gdy bitcoin przebił (lub lekko musnął – ponownie w zależności od platformy handlowej) już swoje ATH, czyli poziom 69 000 USD, ether pozostaje lekko w tyle – nadal jest poniżej swojego ATH. Dziś za 1 ETH płaci się 3940 USD, czyli 15% więcej niż tydzień temu i 4,5% niż wczoraj. Wielkimi krokami zbliżamy się jednak do psychologicznej bariery 4000 USD. Wtedy do ATH pozostanie już niewiele, kilkaset dolarów.

Kurs ETH warto obserwować zwłaszcza temu, że wielu ekspertów wskazuje na to, że kryptowaluta jest dziś niedowartościowana względem bitcoina. Posiada bardziej deflacyjny model emisji, który sprawia, że na rynku pojawia się mniej ETH niż trafia do pooli stakingowych.

Źródło: https://ultrasound.money

Jak widać na powyższym wykresie od momentu przejścia sieci Ethereum na Proof-of-Stake (aktualizacja Merge), podaż ETH na rynku sukcesywnie spada.

Już powyższe sprawia, że na kurs etheru można patrzeć z optymizmem. Dodajmy jeszcze do tego powstanie ETF-ów spot etheru, które najprawdopodobniej zostaną zatwierdzone w maju. Do zjawiska podażowego postMerge dojdzie jeszcze skup coinów przez emitentów ETF-ów (co ma miejsce już teraz w przypadku bitcoina). Może to wywindować cenę do poziomów, które dziś wydają się mało realne.

Rzut okiem na nastroje i sytuacje na rynku

Bitcoin kosztuje dziś ok. 67 600 USD, co przekłada się na 9-procentowy skok ceny w skali tygodnia i 1% od wczoraj.

Nastroje pozostają dobre. Indeks strachu i chciwości wynosi 81, co oznacza skrajną chciwość.

Z kolei indeks strachu i chciwości wynosi 83, co także oznacza ekstremalną chciwość rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności