za

Kurs bitcoina ponownie powyżej 20 000 USD

Konferencja Kryptoraport

Bitcoin ponownie znalazł się powyżej 20 000 USD, czyli ważnej psychologicznej bariery – ATH z bańki z 2017 r.

Kurs bitcoina przebija 20 000 USD

Bitcoin przebił poziom 20 000 USD. W momencie pisania tych słów kosztuje ok. 20 100 USD, co przekłada się na ok. 3% skoku ceny w skali 24 h i ok. 6% wzrostu w skali tygodnia.

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje 1356 USD. To ok. 2% więcej niż dobę temu i ok. 4,7% więcej niż 7 dni wcześniej

Jakie zaś nastroje panują na rynku?

Ostatnie badanie nastrojów – Bitcoin Fear and Greed Index, czyli indeks strachu i chciwości BTC – przeprowadzono przy cenie 19 484 USD parę godzin temu. Wtedy wskaźnik pokazał 21, czyli skrajny strach.

Warto pamiętać, że poziom 20 000 USD to ATH z czasów bańki z 2017 r. Oznacza to więc, że to ważny psychologiczny pułap cenowy. Przełamanie go w tym roku spowodowało, że na rynku kryptowalut upadł pewien mit mówiący o tym, że bitcoin nigdy nie spada na wykresie poniżej ATH z poprzedniej hossy.

Jak zaś nastroje wyglądają w przypadku etheru? Ostatnie badanie Ethereum Fear and Greed Index (to odpowiednik indeksu strachu i chciwości bitcoina) wykonano parę godzin temu przy cenie 1341 USD. Wtedy wskaźnik wynosił 31, co oznaczało “zwykły”  strach. Wygląda więc na to, że inwestorzy pokładają w kryptowalutę Ethereum większe nadzieje niż w bitcoina.

Kurs nadal nie może się zdecydować, w którym kierunku podążyć

Rynek kryptowalut nadal jednak nie może się zdecydować, czy zacząć rosnąć, czy spadać. Taka sytuacja potrwa zapewne aż do momentu, gdy Fed i władze USA nie powrócą do dodruku. Kiedy to nastąpi? Dziś trudno podać jednoznaczny termin. Jest to jednak kwestia “kiedy”, a nie “czy”. Powrót do luzowania ilościowego (czyli de facto dodruku) sprawi, że pieniądze ponownie zaczną napływać na giełdy akcji i kryptowalut.

W tle wiele dzieje się też, w sferze polityki międzynarodowej. Rosja ogłosiła właśnie aneksję części ukraińskich terytoriów. Z kolei Ukraina ogłosiła chęć dołączenia do NATO. Napięta sytuacja geopolityczna raczej nie napędzi w najbliższym czasie dużych wzrostów…

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności