za

Kurs bitcoina spadł na chwilę poniżej 18 000 USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W wyniku kontrowersji związanych z giełdą FTX, kurs bitcoina spadł na chwilę poniżej 18 000 USD.

Kurs bitcoina spadł poniżej 18 000 USD

Choć wielu analityków, którzy specjalizują się w temacie rynku kryptowalut, wskazywało na to, że “najgorsze może być już za nami” i powoli zaczynamy hossę, bitcoin spadł wczoraj poniżej 18 000 USD. Na giełdzie Bitfinex kurs znalazł się nawet na poziomie 16 950 USD.

Obecnie cena BTC wynosi 18 450 USD. Oznacza to jednak spadek o 10% w skali tygodnia i ok. 7% w ciągu doby.

Nastroje są złe. Indeks strachu i chciwości pokazuje 29, czyli strach, co i tak można uznać za dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że wczoraj wielu inwestorów wpadło w panikę.

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje 1300 USD. Oznacza to spadek o 17% w ciągu 7 dni i 11% w ciągu doby.

Indeks strachu i chciwości ponownie spadł do poziomu strachu (ostatnie badanie pokazało wartość 33).

Niewiele wcześniej Ethereum Fear and Greed Index pokazywał 45, czyli obszar neutralny.

Czy powracamy do spadków?

Czy wczorajszy spadek ceny BTC oznacza, że powraca bessa? Niekoniecznie. Ostatnie doniesienia dot. FTX można uznać za tzw. czarnego łabędzia. Podobne zjawisko widzieliśmy na wykresie BTC, gdy rozpoczęła się pandemia COVID-19. Wtedy także wyceny kryptowalut zaczęły mocno spadać, co nie przeszkodziło ostatecznie w rozpoczęciu się hossy.

Czekamy nadal na luzowanie ilościowe

Do tego, jak już pisaliśmy na naszym portalu, kwestią czasu jest powrót rządów i banków centralnych do polityki dodruku pieniądza, co z pewnością przełoży się na skoki kursów kryptowalut.

Jak na razie sygnały płynące z Fedu, banku centralnego USA, powodują, że inwestorzy mają problem w podejmowaniu jednoznacznych decyzji.

Przez ostatni czas mówiono, że Rezerwa Federalna zaczyna debatować nad swoją przyszłą polityką. Prezes Fedu Jerome Powell ostatecznie przekazał, że stopy proc. w USA będą nadal podnoszone, ale w nie tak gwałtowny sposób.

Z kolei Eric Rosengren, były szef Fedu w Bostonie powiedział niedawno, że gospodarka USA zmierza do „umiarkowanej” recesji w 2023 roku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności