za

Kurs bitcoina spada poniżej 20 000 USD

robinhood aplikacja rejestracja

Kurs bitcoina ponownie spadł poniżej 20 000 USD. Jak wpłynęło to na nastroje na rynku? I jak na tym tle wypadają inne czołowe kryptowaluty?

Kurs bitcoina nurkuje poniżej 20 000 USD

Poziom 20 000 USD jest niezwykle ważny, bowiem jest pewną barierą psychologiczną. To ATH z bańki z 2017 r. Dlatego też inwestorzy BTC obserwują to, czy cena kryptowaluty jest poniżej, czy powyżej tego pułapu.

Dziś bitcoin kosztuje ok. 19 700 USD. Oznacza to spadek ceny o 5% w skali doby i 4% w ciągu tygodnia. Odbija się to też na nastrojach na rynku. Jak pokazuje nam indeks strachu i chciwości BTC, inwestorzy ogólnie obawiają się tego, co dalej będzie miało miejsce na giełdach kryptowalut.

Spadł też kurs etheru. 1 ETH kosztuje 1473 USD. Oznacza to spadek o aż 7% w skali doby i blisko 8% w ciągu tygodnia.

Nastroje na rynku ETH też nie są idealne, choć lepsze niż w przypadku BTC. Ethereum Fear and Greed Index wynosi 45, co oznacza neutralne podejście inwestorów do inwestycji.

Warto jednak dodać, że zarówno w przypadku BTC, jak i ETH ostatnie badania indeksu wykonano kilka godzin temu i przy trochę wyższych cenach niż te, które widzimy na wykresach obecnie. Nowa fala badań może pokazać już gorsze nastroje.

Na tle dwóch pierwszych kryptowalut dość dobrze wypada binance coin. 1 BNB kosztuje 321 USD. Oznacza to spadek o tylko 2% w skali tygodnia i ok. 5% w ciągu 24 h.

Co dalej z kursem?

Czy cena BTC będzie spadać dalej? Analityk Peter Brandt twierdzi, że „kolejny gwałtowny spadek [ceny BTC] może się już nie wydarzyć”. Stwierdził to w poście, jaki opublikował na Twitterze cztery dni temu. Co ciekawe, do tweetu dodał swoje zdjęcie z laserowymi oczami. Te ostatnie symbolizują bycie częścią rynku bitcoina i kryptowalut.

Bitcoin nie zareagował ostatnio mocnymi spadkami na informację o kolejnej obniżce stóp procentowych przez Fed, bank centralny USA. Wielu inwestorów i analityków uznało to za bardzo optymistyczny sygnał, który miałby sugerować, że najgorsze na rynku jest już za nami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.